Tomb Raidera – logo

Vydavatelem nové Tomb Raider hry bude společnost Amazon Games

16. 12. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

V dubnu letošního roku byla oznámena nová hra ze světa Tomb Raider, která poběží na novém Unreal Enginu 5. Díky tomu by studio Crystal Dynamics mělo posunout hranici věrnosti a přinést vysoce kvalitní filmový zážitek, jaký si série zaslouží.

Další novinkou je studio, které bude nadcházející počin studia vydávat. Ačkoliv společnost Embracer Group nedávno zakoupila herní práva na Tomb Raidera, která dříve spadala pod Square Enix, s vydáním nového dílu to bude trochu jinak. O to se u nového pokračování postará Amazon Games. Proč, to prozatím nevíme. Je možné, že obě společnosti byly o vydání dohodnuty již dříve, tedy předtím, než proběhla samotná akvizice firmou Embracer Group.

Tento případ už jednou nastal, a to s novým New Tales from the Borderlands. Dohoda o vydání byla rovněž mezi Gearboxem a 2K Games uzavřena předtím, než byl Gearbox zakoupen společností Embracer Group. Je tedy více než pravděpodobné, že stejná situace nastala i u nadcházejícího Tomb Raidera. Dalším titulem, který vydá Amazon Games, bude také free-to-play akční RPG Blue Protocol od Bandai Namco. To vyjde v roce 2023.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.