Wartales The Tavern Opens

Wartales – otevřete vlastní tavernu

20. 4. 2024
Zdroj náhledu: shiro games

Nedávno jsme vás informovali o nové roadmapě pro akční RPG Wartales. Připomeňme, že se jedná akční taktické RPG s tahovými souboji a survival prvky, ve kterém vedete svou skupinu žoldnéřů napříč nebezpečným (otevřeným) světem, odehrávajícím se ve středověku, kde nemůžete věřit nikomu.

Poslední velký přídavek do hry bylo DLC Wartales, Pirates of Belerion, které do již tak rozsáhlého světa přidalo povedený prvek pirátů a belerionského souostroví.Nyní přichází čas, na který jsme odkazovali, tedy konkrétně nové velké rozšíření DLC The Tavern Opens. Toto DLC přinese do hry prvek hospod, které jste zcela jistě již navštívili. Nyní ale budete vy tím, kdo vlastní a spravuje hospodu. To s sebou nese jak různé výhody, tak i možná rizika.

Hospoda je podnik spravovaný vaší družinou. Umožňuje vám vydělávat koruny, objevovat nové recepty na vaření jídla a vaření piva, denně získávat některé jedinečné a mocné pokrmy, pomáhat svým společníkům získávat pracovní zkušenosti a zvyšovat počet odměn, které můžete současně přijmout. Poskytuje také exkluzivní odměny.

Do taverny můžete kdykoli vstoupit z tábora, bez ohledu na umístění družiny. Její postup a výhody se počítají po každém odpočinku. Vaše hospoda se bude rozvíjet společně s vaší družinou, a to prostřednictvím každodenního vylepšování a dolaďování.

Obsah a nové funkce si dle sdělení vývojářů nejlépe užijete jako doplněk k vaší rutině.

„Toto DLC je navrženo tak, abyste jej mohli hrát jak ve svém současném průchodu, tak i v novém. Přestože dlouhodobé nasazení bude odměněno, je možné navštěvovat hospodu i méně často, nebo se zaměřit pouze na ni, pokud jste již v pozdní fázi hry.“

Jakmile vaše taverna získá více zákazníků a podaří se vám je udržet spokojené, získáte prestiž. A dostatečná prestiž vám umožní odemknout nové nástroje pro vaši krčmu a možnost jejich vylepšení. Dokonce budete mít možnost přestěhovat se do větší taverny. Dvakrát. Ze skromné kůlny v Tiltrenu do obrovského podniku v Gosenbergu.

Vaši tavernu, či hospodu, chcete-li, si můžete upravit na míru, a to díky několika typům stěn a podlah, které lze měnit samostatně. Můžete také změnit barvu závěsů své krčmy. Jinými slovy, je čistě na vás, jak si tavernu upravíte, aby byla líbivá vašemu oku. 

Samozřejmě nebudou chybět nahodilé speciální události, které vám umožní odemknout exkluzivní vybavení, nábytek a dekorace.

„Do taverny můžete převést společníky ze svého oddílu nebo naverbovat civilisty. Tyto dvě možnosti můžete kombinovat nebo používat výhradně v závislosti na vašich preferencích.“

Wartales coop battle

shiro games

Hospoda se spoléhá na různé pracovníky:

Samozřejmostí je správce hostince. Pokud nemáte hospodského, nemůžete přivítat žádné hosty.

Kuchaři jsou přiděleni k plotně, aby vyráběli jídlo. Některé recepty lze posílat družině denně.

Sládci jsou přiděleni k sudům ve sklepě, aby vyráběli a nechávali zrát alkohol.

Bardové zvyšují pohodlí, šance na prodej a prestiž tím, že vystupují ve vaší krčmě.

Vyhazovači se starají o bezpečnost. S rostoucím počtem zákazníků jich bude potřeba více.

Zloději se mohou vmísit mezi klienty a pomoci vám generovat zisky, ale sníží tím vaši bezpečnost.

U kuchařů, sládků, bardů a zlodějů se výkon a plat odvíjí od úrovně pracovníka. Nebojte se však připravit své společníky před jejich přidělením: práce v hostinci uděluje zkušenosti.

Wartales The Tavern Opens rozložení

zdroj: shiro games

V hostinci má každá jednotka základní vlastnosti v závislosti na svých statistikách a získané vlastnosti, které se s přibývající prací sčítají.

Pokud víte, jak je nalákat, může vaši hospodu navštívit čtrnáct různých frakcí. Každá z nich má své vlastní požadavky, které musí být splněny, než mohou vstoupit do vašeho podniku.

Mají také své preference: jídlo, nápoje, hudba a výzdoba určují podíl jednotlivých frakcí ve vaší hospodě.

Pokud se vám podaří přilákat 100 klientů z některé frakce, odmění vás speciálním nástrojem, který můžete ve své taverně používat.

Přilákat klienty však nestačí, pokud nechcete zkrachovat, musí si něco koupit. Proto bude klíčem k dosažení zisku sladění nabídky s preferencemi klientů.

V závislosti na vaší výzdobě a volbě personálu se také vaše zákaznická základna může pohybovat mezi dělnickou a luxusní třídou. Zákazníci z dělnické třídy mohou akceptovat méně přísné zabezpečení, zatímco zákazníci z vyšší třídy mohou akceptovat vyšší ceny.

Všechny hostince na kontinentu mají skóre prestiže, které určuje jejich místo v žebříčku hostinců.

Jakmile se v tomto žebříčku dostanete výše, budete odměněni hvězdičkami od cechu hostinských. Ke každé hvězdě patří exkluzivní dárek.

Své pracovníky můžete posílat, aby infiltrovali konkurenční hostince. Jejich úkoly se budou lišit v závislosti na jejich roli:

Kuchaři a sládci kradou tajné recepty vašich soupeřů. Jakmile je recept ukraden, infiltrovaný kuchař nebo sládek jednoduše přiláká další zákazníky.

Bardové přinesou vaší hospodě větší prestiž.

Vyhazovači vyvolávají rvačky, které snižují prestiž vašich soupeřů.

Zloději kradou peníze klientům vašich soupeřů.

S tímto velkým DLC přichází i bezplatná aktualizace. Ta s sebou přináší novou pivovarskou profesi. „Vaření alkoholu je nyní běžnou prací! To znamená, že váš sládek může zvyšovat úroveň, být efektivnější, získávat vylepšení atributů a udělovat bonusy jednotce. Nyní je možné, aby sládek nechal alkohol zrát a zlepšoval jeho účinky, aniž by spotřebovával další zdroje.“

Více podrobností o novém DLC naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.