Kickstarter – úvodka

Zajímavé tituly, které můžete podpořit na Kickstarteru

20. 3. 2021
 

Platforma Kickstarter se stává odrazovým můstkem pro začínající herní studia. Je úžasné sledovat to neuvěřitelné množství podpory, kolik novým projektům hráči věnují. Nyní se na Kickstarteru objevily tituly, které bychom vám rádi více přiblížili.

Holomento

Jde o nezávislé RPG s prvky roguelike od německého studia Deck13. Vaším hlavním úkolem bude postupně objevovat procedurálně generované dungeony a další zákoutí v království Eventide Hollow, na které je uvalena kletba. Země je to rozlehlá a plná tajemství. Čeká na vás objevování zkratek, budování a opravování měst, obchodování, různé výzvy a samozřejmě spousta umírání. Do rukou dostanete široký výběr zbraní od mečů až po luky a pomocí upgradování zvýšíte jejich statistiky.

Zdroj: Sean Weech

Důležitým prvkem bude obnovování a opravy zničených měst, z nichž každé má mít řadu vymožeností. Investice se vám budou vyplácet v podobě rozličných výhod a také přístupu na trh. Ten vám umožní investovat do místních podniků a rozšiřovat tak váš vliv.

Holomento vyjde na PC a pokud se kampani na Kickstarteru bude dařit, jsou slíbeny i porty na konzole. Vývojáři žádají o relativně malou částku necelých 700 000 Kč (30 000 USD), kterou by neměli mít problém vybrat. Pokud se vám titul zalíbil, nebojte se jeho tvůrce podpořit. Plánované vydání by mělo být ještě tento rok. 

Vokabulantis

Vokabulantis je hra inspirovaná tituly jako je INSIDE, Unravel a Little Nightmares. Můžete hrát buď singleplayer nebo kooperaci s kamarádem. Pomozte Karle a Kurtovi obnovit mír a vyjádřit city k druhému i přesto, že ani jeden nemá ústa. Vokabulantis slibuje akční zážitek plný logických hádanek na 6–8 hodin herní doby.

Zdroj: vokabulantis.com

Celá hra je sestavena z ručně vytvořených objektů, které jsou následně pomocí loutkové stop motion animace rozpohybovány. Za vývojem tak je spousta dřiny a tvrdé práce a výsledek rozhodně bude stát za to. Hra má zatím v plánu vyjít pouze na platformu Steam, ale tvůrci se nebojí zvážit i konzole, pokud se jim podaří vybrat dostatek financí – necelé dva miliony (83 398 $).

Scrabdackle

Do třetice se podíváme na titul Scrabdackle. Budete uvrženi do role kouzelnického nováčka Blue, který byl právě vyloučen z akademie a nyní je uvězněn v neznámém světě Scrabdackle. Budete se snažit dostat domů skrze nebezpečnou zemi, kde na vás budou číhat různorodí nepřátelé, bossové a další výzvy. Nebudete však zcela bezbranní. Jakožto kouzelnický učeň zvládnete používat magii a tu také dále vylepšovat a učit se novým kouzlům. Souboje tak budou hodně o taktice a mrštnosti.

Zdroj: scrabdackle.com

Vizuálně hra nijak neoslní, ale jednoduchá pixelová grafika má zkrátka své kouzlo. Už nyní si můžete na oficiálních stránkách zahrát demoverzi (jakefriend.itch.io/scrabdackle). Projekt je inspirovaný klasikami jako Link's Awakening, An Untitled Story a Hollow Knight. Za celým vývojem stojí jediný člověk, což je hodno obdivu. Pokud vás hra zaujala, pomozte odhodlanému vývojáři vybrat něco málo přes 400 000 Kč (19 197 $) na další vývoj této roztomilé hry.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.