Zaklínač ve VR dostává hratelný prolog

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: CD PROJEKT RED

Není žádným tajemstvím, že Patryk Loan už několik let pracuje na hratelné verzi prvního Zaklínače ve virtuální realitě. Zatímco jste se před několika měsíci mohli pouze procházet po Kaer Morhen, nyní je na čase ukázat první výsledky tvrdé práce. Na stránce NexusMods si můžete stáhnout aktuální verzi, která vás provede veškerými událostmi prologu včetně všech soubojů a dialogových voleb. Bojová mechanika tohoto modu ovšem není zcela totožná s původní verzí. Patryk ji popisuje následovně: „Prostě máchni mečem a zaútoč na nepřátele“. Geraltovu čepel můžete ladně vytáhnout z pochvy na zádech, a dokonce ji hodit po nepřátelích. Pokud by zbraň nezpůsobí poškození, Patryk doporučuje meč upustit a okamžitě zvednout, aby se problém napravil.

„Každý detail a každá rekvizita byla pečlivě přenesena z původní hry, předělána a přetexturována, poté umístěna tam, kde přesně má být, s detailními analýzami a láskou.“ Dialogy jsou řešeny z první osoby, ale ne všechny cutscény se prozatím dočkaly stejného zobrazení, protože každá z nich se musí kompletně předělat. „Máte možnost kdykoli a kdekoli otáčet hlavou, takže jsem téměř ke každé cutscéně přidal nějaký dodatečný obsah založený na příběhu. Tím slibuji, že i když jste hráli původní hru, zážitek bude stále nový a osvěžující“.

Patryk Loan na verzi pro virtuální realitu nadále pracuje, a tak se v budoucnu můžeme těšit na další lokace a část rozvětveného příběhu.

Zdroj: pcgamer

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn