Nvidia Windows 11 titulka

Ze systému Windows bude po 28 letech odstraněn legendární WordPad

5. 9. 2023
Zdroj náhledu: Microsoft

Legendární textový editor WordPad, který je známý už od Windows 95, bude ze systému Windows 10 a 11 odstraněn v některé z příštích aktualizací. Stane se tak po téměř třiceti letech. Oficiální náhradou má být Poznámkový blok či Microsoft Word.

Windows 11 – Logo

Zdroj: Microsoft

WordPad má za sebou poměrně velkou historii. Vůbec poprvé se objevil ve Windows 95, kde nahradil tehdy známý Microsoft Write. Zatímco dříve býval tento textový editor součástí systémových souborů, dnes se jedná o volitelný program, který můžete bez rizika odinstalovat. Microsoft se však rozhodl jej zaříznout úplně a v některé z budoucích aktualizací bude WordPad ze systémů Windows 10 a 11 odstraněn úplné. Znamená to rovněž to, že už se tento editor nedočká žádných budoucích aktualizací. Oficiální náhradou má být Poznámkový blok, který v systému nadále zůstane, a Microsoft Word, který je součástí předplatného Microsoft 365.

Pokud se vám ale nechce utrácet peníze za Microsoft 365, můžete vyzkoušet bezplatnou alternativu v podobě LibreOffice.

Tagy:

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.