Age of Mythology: Retold

Age of Mythology: Retold bude božský

11. 6. 2024
Zdroj náhledu: XBox Game Studios

Víte jak se vždycky říká, že jsou hry, o nichž doufáte, že jsou nepřekonatelné v podobě, v jaké jsou? Častokrát pak nějaké ty remastery nebo remaky překvapí a my jako hráči jsme jen nadšení a tleskáme radostí. Pro mě osobně je tu počin, který prakticky formoval můj život, a tím je Age of Mythology. Jeho Age of Mythology: Retold přitom dle přiloženého traileru bude nejen lepší, větší a modernější, ale zároveň uchová celou tu starou božskou sílu, jíž se před dávnými časy už prezentoval.

Arkantos, Amanra, Ajax, Agamemnon, Reginleif, Eitri, Brokk, mytologie, historie, báje, pověsti, minotauři, kyklopové, skarabové, obři. Age of Mythology: Retold nabídne hráčům opět vzývání severských, egyptských, řeckých nebo atlantských bohů a právě díky víře v ně budete moci přivolávat obry, heimdally, valkýry, petsuchy, ptáky Noh a bůh ví co ještě. Objevíte mytologický vesmír celého světa a osobně vám řeknu, že na něj nikdy nezapomenete, protože ten nejkrásnější bonus budou české titulky.

Jak je napsáno v popisku na Steamu: „Od tvůrců oceňované série Age of Empires je tu Age of Mythology: Retold. Vydejte se do mytického věku, kde se střetávají bohové, příšery a lidé. Hra Retold, která kombinuje nejlepší prvky oblíbené Age of Mythology s moderním designem a vizuální stránkou real-time strategie, je epickým a inovativním zážitkem pro staré i nové hráče. Zajistěte si své panství, velte legendárním příšerám a povolávejte sílu bohů, abyste rozdrtili své nepřátele.“

Čeká nás tedy všechno to staré, dobré a oblíbené, šmrncnuté dnešním kouzlem. Upřímně pokud do toho tvůrci moc nerýpali, máme tu opět povedenou hru, díky které si hráči oblíbí nejen dějiny, ale i báje a příběhy celé historie světa. Naštěstí bez onoho dnes už zapomenutého čínského updatu v podobě Tale of the Dragon. Takhle se poslouchají hráči. Počin vyjde už 4. září letošního roku na Xbox a PC, na co tedy čekáme? Připravte se, titáni se vrací!

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.