Age of Mythology

Age of Mythology Retold vyjde už letos a vypadá dokonale!

25. 2. 2024
Zdroj náhledu: Igdb.com

Prostagma. Vulome. Malesta. Etimos. Lege. Ne. Prosehe. Athos. Metalefs. Thireftis. Isvoli. Znáte tato slova? Víte, že jsou to věty? A také, že jste zatraceně staří? První a původní Age of Mythology vyšlo už v dávných dobách, v roce 2002, a ihned se stalo kultem. Přineslo příběh Arkanta, Ajaxe (Aiáse), Reginleif, Amanry, Odyssea a hromady dalších hrdinů. Návrat této kultovní strategie se už tak blíží. Ono se není čemu divit: když už se vrátil Age of Empires, musí přijít i pořádný Retold. Co nás v něm tedy čeká?

Kromě toho, že by hra měla vyjít překvapivě také na Xbox a bude mít i ČESKÉ TITULKY. Age of Mythology: Retold je srovnatelný s remasterem/reforgem. Do hry tedy přibude nová vizuální stránka, upraví se herní textury, přibudou animace, textury uživatelského rozhraní. Top ale určitě bude vizuál, neboť už podle nejnovějších obrázků se Řekové, Egypťané, Seveřané i Atlanťané dočkají solidního upgradu. Jak to bude s úpravami k Tale of the Dragon, sice zatím nic nevíme, nicméně i tento datadisk by měl být součástí Retoldu.

Z tiskové zprávy přichází také krásné shrnutí: „Vstupte do věku bohů, hrdinů a příšer! … Age of Mythology: Retold je real-time strategie, kde se střetávají mýty a lidé. Zabezpečte své panství, velte legendárním příšerám a přivolejte sílu bohů, aby rozdrtili vaše nepřátele – nebo se spojte s přáteli a porazte Arénu bohů.“ Největší změnu hráči asi pocítí v hratelnosti, protože legendární Titáni budou silnější při ničení budov a nyní budou moci chodit i skrze řeky a oceány. Což je nejen logické, ale zároveň nádherně epické!

Zdroj: Microsoft

Pamětníci si určitě nyní řekli, moment, Paťko, ty můj kluku, co je to Aréna bohů? Při ní se objevíte v Labyrintu, v tzv. Trials of the Gods, kde budete moci mít i spoluhráče v kooperaci. Budete v něm sbírat požehnání a bojovat v aréně proti samotným bohům. Zatím pořádně nevíme, o čem tato část hry bude, nicméně by se mělo dle popisu jednat o nějaký pořádný challenge mód. Nechme se překvapit. Podívejte se na video s uměleckou ředitelkou Melindou Rose, zkontrolujte, jak skvěle vypadají obrázky, pusťte si přiložené intro a nadechněte se. Je načase dobýt Tróju, oživit Osirise, zavřít brány Titánů a hlavně zachránit svět! Retro hry jsou stále populární, pojďte se dozvědět více!

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.