Among Us náhled

Nový mód do Fortnite „Impostors“ naštval vývojáře Among Us

18. 8. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Dnes ráno byl ve Fortnitu spuštěn nový herní režim podobný Among Us a členové herního studia InnerSloth jsou trochu naštvaní.

Epic Games spustily tento nový herní mód s názvem „Impostors“, ve kterém se deset hráčů shromažďuje v tajném zařízení s názvem „The Bridge“. Hráči se pokoušejí plnit úkoly, páchat sabotáže a navzájem se potichu zabíjet. Úkolem pro ostatní hráče je zjistit, kteří dva z nich jsou podezřelí podvodníci neboli „impostors“. Jak jste si možná všimli z mého popisu, je to téměř stejné jako velice populární online multiplayerová hra Among Us.

Tento fakt nezůstal bez povšimnutí ředitelky komunity Among Us, Victorie Tran, která na svém twitteru uvedla, že: „bylo by opravdu, ale opravdu skvělé spolupracovat“ s vývojáři z Epic Games. Among Us nemá obzvláště jedinečný design a původní koncept sahá až do poloviny 80. let minulého století. Spousta dalších nedávno vydaných videoher včetně Eville, Unfortunate Spacemen a Werewolves Within mají své různé pohledy na tento koncept, i přes jejich možnou podobnost. Ale verze od Epic Games, včetně názvu režimu, se přímo inspiruje Among Us.

Programátorka InnerSloth Adriel Wallick konkrétně nejmenovala Fortnite, ale své pocity v této záležitosti dala jasně najevo v samostatných tweetech:

Tran na svém twitteru potvrdila, že vývojářské studio Innersloth stojící za Among Us s Epicem na tomto herním režimu nespolupracuje, „i když bychom si to přáli a zjistili jsme to ve stejnou dobu jako všichni ostatní.“ Dodala však, že studio „se podílí na opravdu skvělých spolupracích s dalšími nezávislými vývojáři“, které doufá, že bude možné brzy odhalit.

Je to nešťastná situace, které se dalo snadno vyhnout, jelikož Epic Games mohly do jisté míry zapojit do tohoto módu studio Innersloth nebo mohly být více originální. Aby však bylo jasno, nejedná se o žádnou velkou ztrátu pro vývojáře Among Us, jelikož je tato hra sama o sobě nesmírně populární.

Zdroj: pcgamer.com


Článek pro Gaming Professors napsal Samuel Pernica.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.