Dragon Age 4 – inkvizice

Ani Bioware si údajně neváží svých scenáristů

5. 5. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Určitě jste už četli, že The Writers Guild of America jdou do stávky. Prakticky se jedná o stávku scenáristů ve Spojených státech kvůli mzdám. Jestli je stávka na místě, nebo není, to si určitě můžete posoudit každý sám, nicméně z herního prostředí si nyní přisadil hlavní spisovatel a narativní designér Dragon Age David Gaider, který se podělil o svou zkušenost právě z Bioware.

Z twitterového účtu Davida Gaidera: „Dokonce i BioWare se pomalu proměnilo ze společnosti, která si vážila svých autorů, na společnost, kde jsme byli… tiše nesnášeni…“ David Gaider tak scenáristickou stávku očividně schvaluje. Tvůrkyně Fable Anna Megill zase řekla: „Na každém projektu byl bod, kdy jsem musela bránit psaní jako řemeslo a bojovat za to, aby se moji spisovatelé nestali „přepisovateli“ děl jiných lidí.“ Uvidíme, jak stávka dopadne, nutno ale připomenout, že členy odborů jsou skutečně skoro všichni američtí scenáristé. Pro nedokončené projekty je tu tak jedna velká červená, tak snad stávka skončí brzy ke spokojenosti všech.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.