Atomfall

Atomfall ukazuje Británii po jaderné katastrofě

11. 6. 2024
Zdroj náhledu: Rebellion Developments

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak vlastně působí e s háčkem za písmenkem f? A jelikož jsem touto větou krásně potýral našeho korektora, je na čase se více podívat na titul Atomfall, který by se mohl líbit snad všem fanouškům survivalových titulů. Studio Rebellion nás totiž dovede do Anglie, kde vybuchla jaderná bomba. My jako hráči se v ní budeme snažit přežít, což znamená, že budeme sbírat snad každý předmět, co se bude hodit, vyrábět své vlastní itemy, a to nejlepší, bojovat o přežití!

Už z traileru vám totiž musí být jasné, že britští venkované si nic nedarují, a tak milé procházky po vesničkách vážně neplatí. Ono totiž je zde takové menší tajemství, hra je inspirována reálnou jadernou katastrofou, k níž došlo v roce 1957. Velký faktor tak má být především strach z možné jaderné války, jako tomu bylo za války v Afghánistánu, války ve Vietnamu, války v Koreji, Kubánské krize a dalších několika důležitých jaderných milníků. Každopádně onen dobový strach bude přenesený do hry, a to přímo pět let po těchto událostech. Ta určitá paranoia je někdy až šílená.

Ostatně jak by to vypadalo na venkově v Británii, už jsme se mohli přesvědčit například v Den poté nebo mém milovaném Dni trifidů, kde lidé místo toho, aby se semknuli, si vážně ukazovali, že se prostě nemají rádi a že přežití je pro ně to nejdůležitější. Počin vyjde v roce 2025 na PlayStation 4 a 5, Xbox One, Xbox Series X/S a PC. Tak co myslíte, uspokojí tento survival od tvůrců série Sniper Elite své fanoušky? Já budu lehce skeptický, ale zároveň budu doufat, že se hra povede, protože ten potenciál tam prostě je.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.