Avowed – logiáš

Avowed dostalo první ukázku gameplaye, vyjde příští rok

13. 6. 2023
Zdroj náhledu: Obsidian Entertainment

Na včerejší předváděcí akci Xbox Showcase jsme se mohli poprvé podívat na Avowed, chystané fantasy RPG od týmu z Obsidianu. Hra se odehrává ve světě, který založily Pillars of Eternity, jenž se nazývá Eora. Na rozdíl od těchto předchozích však tato hra bude pravděpodobně vzbuzovat spíše přímé srovnání s tituly, jako jsou hry ze série Elder Scrolls, nebo s herní perspektivou jiné úspěšné série společnosti Obsidian, The Outer Worlds.

Nový trailer ukazuje působivou sérii střetů z pohledu první osoby, v nichž vidíme hlavní postavu, jak ovládá středověké zbraně (a střelné zbraně) spolu se silným výběrem kouzel k polapení a zničení nepřátel. Doprovodný voiceover naznačuje, že příběh zahrnuje cestu hlavní postavy do oblasti Eory zvané Living Lands – části světa, která byla ve hře Pillars založena jako rozmanitý ostrov na severu vyznačující se zvláštními povětrnostními podmínkami a podivnými tvory. Hráčova postava přijíždí jako vyslanec císaře Aedyru, aby prověřil zvěsti o nepřirozené nákaze.

Hra Avowed vyjde na Xbox a PC (Steam) v roce 2024. Bude dostupná v Game Passu od prvního dne.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.