Fortnite – úvodka

Celkem 144 milionů dolarů z nové sezóny Fortnite bylo věnováno Ukrajině

5. 4. 2022
Zdroj náhledu: Epic Games

Společnost Epic Games se rozhodla věnovat veškerý výdělek z prvních čtrnácti dnů nové sezóny ve hře Fortnite na pomoc Ukrajině. Celková částka je okolo 144 milionů dolarů a peníze poputují organizacím UNICEF, World Food Programme, World Central Kitchen, Direct Relief a UNHCR.

Druhá sezóna pro Fortnite Chapter 3 byla spuštěna 20. března a již o den později na ní Epic Games vydělal 36 milionů dolarů. 22 března dosáhla částka 50 milionů dolarů a do 29. března se vyšplhala na 100 milionů dolarů. Poslední den charity, 3. dubna, dosáhla finální částka 144 milionů dolarů, což Epic považuje za fantastický výsledek. V přepočtu se jedná o sumu 3 194 928 000 Kč.

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov za kroky Epic Games děkuje: „Děkuji společnosti Epic Games za pochopení, že životy lidí nejsou hra. Vaše podpora je pro nás nesmírně důležitá.“

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.