Ubisoft+ - náhledovka

Čínský Tencent chce koupit další podíl v Ubisoftu

7. 8. 2022
Zdroj náhledu: Ubisoft

Čínská herní společnost Tencent se v posledních letech dostala na titulní stránky novin kvůli své agresivní expanzi na mezinárodní trh. Získala podíly v několika herních vývojářských studiích a vydavatelstvích v USA a Evropě, včetně 5% podílu ve vydavateli her Assassin's Creed a Skull and Bones, společnosti Ubisoft.

Zdá se však, že Tencent se již nespokojí se svým malým kouskem francouzské korporace. Čínský herní gigant údajně doufá, že svůj podíl v Ubisoftu zvýší a dlouhodobým cílem je stát se největším jednotlivým akcionářem společnosti.

Far Cry 6 - Antón Castillo a jeho syn

Podle agentury Reuters se nedávno ozvaly čtyři anonymní zdroje s informacemi o probíhající transakci. Podle nich Tencent vyjednává se zakladatelskou rodinou Guillemotů, která vlastní 15 % společnosti Ubisoft. Tencent údajně nabízí 100 eur (101,84 USD) za akcii, zatímco v roce 2018 za získání svého současného 5% podílu v Ubisoftu utratil 66 eur (67,59 USD) za akcii. Tencent se také snaží získat další akcie od soukromých akcionářů, kteří dohromady vlastní 80 % akcií Ubisoftu.

Podle zdroje blízkého vyjednávání musí Tencent a Guillemotové dohodu ještě dokončit, takže ještě může dojít ke změnám. Není také jasné, kolik akcií Tencent nabízí ke koupi, ani jaké procento akcií Ubisoftu chce společnost celkově získat. Společnost Tencent ani Ubisoft nebyly ochotny odpovědět na otázky týkající se této dohody a agentuře Reuters se nepodařilo kontaktovat Guillemotovy, aby jim položila otázky. Jeden ze zdrojů však poznamenal, že Tencent nabízí výrazně vyšší cenu, než je současná cena akcií Ubisoftu, aby odstranil konkurenci. Vedoucí pracovníci společnosti Tencent navíc údajně odletěli do Francie, aby o koupi jednali s rodinou Guillemotových, která se postavila proti předchozím pokusům o odkup společnosti Ubisoft.

Zdroj: Ubisoft

Dva zdroje agentury Reuters rovněž poznamenaly, že agresivní nabídka je součástí iniciativy společnosti Tencent, jejímž cílem je získat kvalitní nezávislá herní studia. Společnost v roce 2016 získala většinový podíl ve vývojáři hry Clash of Clans, společnosti Supercell, za 8,6 miliardy dolarů, vlastní 9 % ve vývojáři hry Elite Dangerous, společnosti Frontier Developments, a má podíly v amerických videoherních vývojářích Epic Games a Riot Games. Tencent také plánuje koupit vývojáře hry Crackdown 3, společnost Sumo Digital, údajně za 1,3 miliardy dolarů.

Zahraniční expanze společnosti Tencent může být částečně motivována domácími tlaky. Příjmy společnosti Tencent z Číny v minulém čtvrtletí klesly o 1 %, zatímco mezinárodní příjmy vzrostly o 4 %. Společnost také bojuje s čínskými regulačními orgány, které v loňském roce zmrazily vydávání nových herních licencí. I když moratorium v dubnu skončilo, čínská vláda dosud společnosti Tencent žádné nové licence neudělila. V této souvislosti není zcela překvapivé, že Tencent chce rozšířit své portfolio.

Zdroj: Gamerant

Tagy:

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.