Colony Ship – očekávaná aktualizace

Sdílet
Sdílet
Sdílet

Vývojáři z Iron Tower Studio, kteří mají zkušenosti z her Dungeon Rats a The Age of Decadence, se rozhodli skloubit postapokalyptický svět cyberpunku s prvky tahového RPG. Díky dějovému zasazení tak vzniká vcelku originální hra s tematikou přesídlení lidstva do vesmíru. Colony Ship stoupá v žebříčku uživatelských hodnocení stále vzhůru. Hodnocení na Steamu je nyní již 89 %, což posouvá hru do kategorie Velmi kladných her.

Vývojáři, kteří rozhodně nepatří mezi žádné nováčky, vědí, jak důležitá je komunita. Z tohoto důvodu se v rámci vývoje hry, která je zatím v předběžném přístupu, zaměřili také na problémy a postřehy komunity. Zároveň se jedná o první velkou aktualizaci hry.

Co přinesla aktualizace Colony Ship a post earth role playing game?

„Vítejte u první aktualizace systému. Hra byla vydána v předběžném přístupu v dubnu a doposud jsme se soustředili na nové lokace a obsah. Po vydání Shuttle Bay jsme si dali třítýdenní pauzu a nepracovali jsme na ničem jiném než na systémech.

Tyto změny a vylepšení odrážejí zpětnou vazbu, kterou jsme obdrželi za posledních sedm měsíců, a rádi bychom poděkovali všem, kteří zaslali návrhy, sdíleli sestavy a účastnili se diskuzí. Právě o tom je early access.“ – Iron Tower.

Změny se dotkly také samotné hratelnosti a obtížnosti, na kterou si někteří hráči nemohli zvyknout. 

„I přes naši snahu udržet obtížnost zvládnutelnou a zapojit hráče, kteří s ní bojují, je pro některé hráče hra spíše frustrující a nehratelná než náročná. Netřeba dodávat, že frustrovat lidi nikdy nebylo naším cílem, proto jsme přidali režim snadné obtížnosti a tutoriál vysvětlující klíčové pojmy. Shodou okolností teď když se nemusíme obávat hráčů, kteří hrají poprvé, můžeme obtížnost Hard udělat o něco náročnější.“ – Iron Tower

Toto byl opravdu jeden ze zásadních a velmi diskutovaných nešvarů, který se objevil prakticky hned po uvolnění hry do předběžného přístupu na Steamu. Tato změna také získala nejvíce kladných ohlasů.

Aktualizace přinesla i určité změny ve vyvážení některých zbraní a zbrojí. Navíc přibyly nové zbroje na ruce i nohy. Přidány byly také sady starých (1DR) a poškozených (3DR) zbrojí. Díky tomu se jednoznačně zvýšila celková rozmanitost, zejména pak po vizuální stránce, kterou má hra opravdu velmi povedenou.

Colony Ship equip2

Ještě těžší souboje?

Inovaci dostala také umělá inteligence, a to zejména přímo v boji, ale i ve stealthu. Nepřátelé nyní reagují na hluk, mrtvá těla a úrovně pohotovosti, a dokonce více používají podpůrné předměty a granáty.

Velmi požadovaná novinka, která rozhodně stojí za zmínku, se týká implantátů. Nyní je můžete extrahovat z mrtvých těl a opravit je, pokud se při extrakci poškodí kvůli nízkým dovednostem.

Podrobný seznam změn naleznete zde.

Změny to jsou jednoznačně velmi zajímavé a vítané. Nezbývá tedy než čekat, co si pro nás vývojáři připraví dále.

Hru naleznete zde.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn