Counter Strike 2 náhled

Counter-Strike 2 by mohl být přátelštější pro ženy

3. 6. 2023
Zdroj náhledu: Valve

CS:GO má na svém kontě spoustu úspěchů a samozřejmě také loajálních hráčů. Dlouhodobí hráči této populární FPS si ale museli všimnout jedné docela zásadní věci – ženské pohlaví zde často nepotkáte. Proč tomu tak je? Odpověď na to je docela prostá, Valve nevytvořilo a bohužel ani nyní, v roce 2023, nevytváří přátelské prostředí pro ženské hráčky.

Někdo by mohl argumentovat, že ženy přece FPS nehrají, nicméně to není tak úplně pravda. Já sama jsem již dlouholetou hráčkou všech možných stříleček a CS:GO není výjimkou. Stejně tak nelžou statistiky. Podle šéfa komerčních partnerství Riotu Matthewa Archambaulta tvoří ve hře Valorant až 40 % hráčské základny ženy. Proč si ženské zastoupení vybralo právě Valorant? Riot se totiž doopravdy snaží pro ně vytvořit co nejvíce přátelské prostředí.

Nebudeme si nic nalhávat, to, že CS:GO má extrémně toxickou komunitu, víme všichni, avšak věřte mi, ženy se s ní střetávají dvakrát tolik. Naši mužští kolegové totiž nepřijímají fakt, že některé ženy umí hrát sakra dobře. Setkáváme se proto často s urážkami hned po prvním kole nebo po promluvení do voice chatu. To, že se mám vrátit do kuchyně anebo že jsem tlustá kráva, aniž by dotyčný viděl moji podobiznu, jsem slyšela již nespočetněkrát. Je docela nepříjemné s těmito hráči poté hrát bok po boku, když vlastně čekají na vaši každou malou chybu, aby se vám dostatečně mohli vysmát.

Samozřejmě tím nechci házet všechny mužské hráče do jednoho pytle. Za osm let, co CS:GO aktivně hraji, jsem také potkala mnoho skvělých hráčů, se kterými jsem navázala velice blízká přátelství, a jsem za ně vděčná. Bohužel se ale s výše zmíněnou toxicitou přece jen setkávám o trochu více. Valve má nyní díky blízkému vydání Counter Strike 2 možnost ukázat, že s ženskou herní základnou počítá a že se ji více pokusí zařadit mezi ostatní hráče. Začít by mohli například tím, že do hry přidají více ženských skinů. Smutnou realitou je totiž fakt, že CS:GO má 82 % mužských agentů, to znamená, že jen pouze jedenáct agentů zastupuje ženské pohlaví. Nejhorší na tom je, že těch pár ženských skinů patří do spíše té dražší cenové kategorie a zadarmo není vůbec žádný.

Zdroj: Valve

Opět si můžeme vzít příklad z Valorantu, kde téměř hned po vydání měla hra v zastoupení pět mužských skinů a zároveň i pět ženských. Valve si svojí lhostejností vůči toxicitě kope svůj vlastní hrob, kdyby totiž CS:GO hrálo i více žen, může se těšit mnohem větší popularitě. Jsem si zcela vědoma toho, že přidání více ženských skinů do Counter Strike 2 nevyřeší celou tuto problematiku, ale byl by to aspoň náznak jakési snahy ze strany Valve. Bylo by to také jasnou zprávou pro celou herní komunitu, že ženy zde jsou vítány a mají zde své místo. Třeba se i dočkáme doby, kdy Valve bude více bojovat proti toxicitě a za urážky a neslušné chování budou mnohem větší tresty.

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.