Day of Dragons – letíííííí

Day of Dragons je na svém vrcholu

24. 2. 2024
Zdroj náhledu: Beawesome Games

Kdo by nemiloval draky? Mytická mohutná stvoření, která chrlí oheň a umí létat, si lidé oblíbili po celém světě. Často se tak objevují v knihách či seriálech, a pořádné fantasy prostředí se bez nich prostě nemůže obejít. V dnešní době je všechno možné, tak kdo by si na život již zmíněných bytostí nechtěl zahrát? 

Dračí survivalová hra od Beawesome Games byla vydána na konci roku 2019 v předběžném přístupu. Během svého vydání si tento titul získal malou, ale zato věrnou základnu hráčů, která se teď ovšem rozroste. S vydaním patche 1.0 se vše mění. A když říkám všechno, tak všechno. S novou a zároveň největší aktualizací za celou svou dobu gamesa zažívá raketový nárůst hráčů a dosáhla také nejvyššího počtu hráčů v jeden moment od svého vydání. Možná si říkáte, že nejde o nijak velká čísla, ale pro DoD je to nový začátek.

S verzí, která vyšla 17. února, hra přechází na Unreal Engine 5. Přidána byla mapa Zapomenutého lesa, která je kompletně přepracována a můžeme zde najít vodopády a jeskyně. Drakům se přidala nová stamina, takzvaný druhý dech, díky kterému budete moct doletět dál než předtím. Změněno také bylo uživatelské rozhraní a spousta dalších věcí, které už můžete prozkoumat sami.

Do dračího světa přilétají i dva noví draci. Prvním z nich je Inferno Ravager, první zástupce „Wyvern“ – jde o druh draků se dvěma nohama, dvěma křídly a často špičatým ocasem, který může být jedovatý. Specialitou tohoto krasavce je oheň, neboť sám sebe umí zapálit. Tento dráček vás krásnou, avšak nebezpečnou krajinou může doprovázet už od samého začátku. 

Zdroj: Beawesome Games

Druhým je Biolumin, první „kosmetický“ drak ve hře. Co to znamená? Že je v podstatě na okrasu, protože nezpůsobuje žádné poškození, ale na druhou stranu je nejrychlejší ze všech. Málem bych zapomněla zmínit, že si ho k snědku dát nechcete, je totiž jedovatý. Proto se i přes svoji mírumilovnost nemusí tolik obávat ostatních predátorů. Unikátní je také díky svému vzhledu, neb je druhým nejmenším drakem ve hře a může i zářit.


Novinku pro Gaming Professors napsala Vanessa Burdychová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.