Dead Rising se údajně dočká rebootu

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Dead Rising, vydaný v roce 2006 pro Xbox 360, postavil hráče proti masivní hordě zombie v otevřeném světě. V roli novináře Franka Westa jste se museli bránit proti nemrtvým pomocí různých improvizovaných zbraní. Zároveň jste měli odhalit pravdu o epidemii zombie ve fiktivním obchodním centru Willamette Parkview Mall. Vzhledem k nečekanému úspěchu u hráčů vydala společnost Capcom druhý díl. Ve hře Dead Rising 2 z roku 2010 se pozornost přesunula na motokrosového závodníka Chucka Greena.
Jeho inovativní náplní bylo zavedení systému craftingu. Ten umožňoval kombinovat jednotlivé předměty a vytvářet tak nápadité a originální zbraně. O tři roky později jsme se dočkali další hry z tohoto univerza. V roce 2013 se Dead Rising 3 znovu dočkal pozitivních recenzí od kritiků i fanoušků. Bohužel to samé se už nedá říct o Dead Rising 4 z roku 2016. Ten nedokázal naplnit prodejní očekávání společnosti Capcom. V důsledku toho byla série před sedmi lety odložena.

Podle nových zvěstí od Jeze Cordena z Windows Central se Dead Rising možná nakonec vrátí. Jen by to nebylo pokračování, nýbrž reboot jako v případě Saints Row. Spekulaci vyslovil v reakci na jiného uživatele Twitteru. Corden uvedl, že o rebootu pouze slyšel, ale upozornil, že nemá žádné konkrétní důkazy. Mezi tím se objevilo mnoho komentářů od fanoušků, kteří byli nadšeni možností návratu Franka Westa v dalším dobrodružství plném zombie.

Pokud má Jez Corden pravdu a Capcom plánuje restart, nejsem si jistý, jestli je to dobrý nápad. Nechápejte mě špatně, první a druhý díl považuji za nejlepší z celého univerza. Jenže při pohledu na nabídku zombie trhu si nejsem jistý, jestli by Dead Rising byl konkurenceschopný.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn