Dead Rising – koláž

Dead Rising se údajně dočká rebootu

9. 5. 2023
 

Dead Rising, vydaný v roce 2006 pro Xbox 360, postavil hráče proti masivní hordě zombie v otevřeném světě. V roli novináře Franka Westa jste se museli bránit proti nemrtvým pomocí různých improvizovaných zbraní. Zároveň jste měli odhalit pravdu o epidemii zombie ve fiktivním obchodním centru Willamette Parkview Mall. Vzhledem k nečekanému úspěchu u hráčů vydala společnost Capcom druhý díl. Ve hře Dead Rising 2 z roku 2010 se pozornost přesunula na motokrosového závodníka Chucka Greena.

Jeho inovativní náplní bylo zavedení systému craftingu. Ten umožňoval kombinovat jednotlivé předměty a vytvářet tak nápadité a originální zbraně. O tři roky později jsme se dočkali další hry z tohoto univerza. V roce 2013 se Dead Rising 3 znovu dočkal pozitivních recenzí od kritiků i fanoušků. Bohužel to samé se už nedá říct o Dead Rising 4 z roku 2016. Ten nedokázal naplnit prodejní očekávání společnosti Capcom. V důsledku toho byla série před sedmi lety odložena.

Podle nových zvěstí od Jeze Cordena z Windows Central se Dead Rising možná nakonec vrátí. Jen by to nebylo pokračování, nýbrž reboot jako v případě Saints Row. Spekulaci vyslovil v reakci na jiného uživatele Twitteru. Corden uvedl, že o rebootu pouze slyšel, ale upozornil, že nemá žádné konkrétní důkazy. Mezi tím se objevilo mnoho komentářů od fanoušků, kteří byli nadšeni možností návratu Franka Westa v dalším dobrodružství plném zombie.

Pokud má Jez Corden pravdu a Capcom plánuje restart, nejsem si jistý, jestli je to dobrý nápad. Nechápejte mě špatně, první a druhý díl považuji za nejlepší z celého univerza. Jenže při pohledu na nabídku zombie trhu si nejsem jistý, jestli by Dead Rising byl konkurenceschopný.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.