Your Show Has Been Cancelled

Discord zablokoval více než 55 milionů účtů a 68 tisíc serverů za posledních 6 měsíců

31. 10. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Objevila se vám během posledních šesti měsíců informace, že je vás účet na Discordu zablokovaný? První polovina roku 2022 byla pro Discord více než rušná. Známá decentralizovaná sociální platforma Discord zveřejnila bezpečnostní zprávy a vyšlo z toho závratné číslo. Za posledních šest měsíců bylo deaktivováno 55 573 411 účtů a odstraněno 68 379 serverů, a to jen od ledna do června 2022.

Deaktivovanými účty se myslí účty, které byly ve většině případů spam nebo získaly přestupky právě související se spamem. Většina spamových účtů se ale týká především bezpečnosti dětí. Po nich následují kategorie vykořisťovatelský a nevyžádaný obsah. Šokovalo vás nyní to, že by Discord mohl vědět, co se kde píše? Není to „úplně“ pravda. Discord své moderátory má, ale ti nesledují vaše streamy a nečtou váš chat 24/7. Na některé věci má však platforma algoritmus a ten je hlídán. Prověřování extremistických a nezákonných aktivit na Discordu bylo v posledních několika letech vysoké, přičemž v centru pozornosti je obsah ubližující dětem a obsah propagující nenávist.

Discord se tak s nikým nemaže, ostatně když se některé účty pokoušely odvolat, z 235 945 účtů uspělo s odvoláním pouze 3 098 z nich. Pohybujeme se tak v řádu kolem 1 % obnovených účtů. Uvidíme, jak to tedy s platformou dopadne, ale toto číslo je až hrozivé. Myslíte, že takto cenzurovaným obsahem narušuje Discord svobodu projevu na internetu?

Tagy:

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.