Dying Light 2 – Logo

Dying Light 2 se konečně předvedl

28. 5. 2021
Zdroj náhledu: Techland

Konečně po třech letech samého odkládání a zpráv o chaosu při tvorbě má Dying Light 2 datum vydání. Techland během svého živého přenosu odhalil, že Dying Light 2: Stay Human vyjde 7. prosince a předobjednávky jsou nyní k dispozici.

Děj se odehrává 20 let po událostech prvního dílu. Pokud jste první díl nikdy nehráli, ničeho se nebojte, podle ředitele vývoje Thomase Gerbauda není zapotřebí jeho příběh znát. Budeme vrženi do města Villedor, také zvaného prostě jako „Město“, co slouží jako poslední základna pro lidstvo.

Zdroj: Techland

Ujmete se Aidena Caldwella, ten je členem vyvrženecké skupiny zvané Pilgrims. Aiden se snaží najít osobu ze své minulosti, kterou ztratil před mnoha lety, bohužel pro něj je tato osoba jedinou vzpomínkou z minulosti a zároveň jedinou odpovědí na otázku, kdo ve skutečnosti je. Během svého pátrání budete potkávat mnoho lidí, někteří se stanou vašimi spojenci, jiní zase nepřáteli.  Nejčastěji byste měli narážet na skupinu jménem Nightrunners, ti se skládají z bývalých důstojníků speciálních jednotek, kteří jsou nemocní cynismem z armády a nedostatkem zájmu o obyčejné lidi. Jestli se k nim přidáte, nebo se stanou vašimi nepřáteli, máte v režii vy. Všechna vaše rozhodnutí, co během průchodu uděláte, ovlivňují Aidena a svět kolem vás. Do jaké míry, ale není známo.

Zdroj: Techland

Dying Light 2 má být větší než původní díl, s rozšířenými parkourovými schopnostmi, mnohem větší mapou a možnostmi vyprávění, které budou mít dopad na svět hry, jak jsem zmínil výše.  Není žádným překvapením, že zombie nejsou jedinou věcí, ohledně které si musíte dělat starosti: „Vloupejte se v noci do opuštěného doupěte infikovaných a objevte temná tajemství těch, kteří jsou u moci ve dne,“ řekl Techland. „Hráči si musí vybrat, na kterou stranu se chtějí postavit, a napsat svůj vlastní příběh.“ Nemusím ani zmiňovat že uvnitř budov budete moci najít ten nejcennější a nejlepší loot.

Dying Light 2 budete moci pořídit ve třech edicích – standardní, Deluxe a Ultimate – a taky tu je elegantní sběratelská edice, která je doplněná soškou osvětlenou UV zářením. Předobjednáním kterékoliv z nich získáte také balíček Reload Pack, sbírku bonusových položek včetně jedinečného oblečení, zbraní a padákových kluzáků. Titul bude mít možnost hrát v kooperaci až se čtyřmi hráči. Hostujte vlastní hru nebo se přidejte k ostatním a podívejte se, jak jejich rozhodnutí dopadla jinak než ta vaše.

Zdroj: Techland

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.