Bioware – dragon age

EA po rušení projektů bude i propouštět

31. 3. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Electronic Arts loni vydělalo přibližně sedm miliard dolarů, z čehož je hrubý zisk přibližně pět miliard dolarů. Je to tak skoro dvacetiprocentní finanční nárůst oproti předchozímu roku, přesto bude EA propouštět, a to údajně až 6 % zaměstnanců. Konec v tomto herním gigantovi to znamená přibližně až pro osm set lidí, ačkoliv společnost doufá, že větší množství zaměstnanců přejde na jiné role ve společnosti.

Celý tento proces má být ukončen přibližně v září letošního roku a včetně odstupného a benefitů pro bývalé zaměstnance se počítá s vynaložením až 200 milionů dolarů. EA se plánuje soustředit na své největší značky a singleplayery, jež ukázaly úspěch, jako Dead Space. Ve vývoj je adventura s Iron Manem a další dvě neznámé hry z univerza Marvel. Dále je tu Dragon Age: Dreadwolf, The Sims, WRC a návrat Skate. Připočtěme sportovní hry jako NHL, F1 a nový fotbal, který nemá licenci FIFA. Je toho tak skutečně dost, ale hlavní otázka asi je, podepíše se na firmě propuštění tolika lidí?

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.