Elden Ring obdrží na Steam Deck opravu kvůli zásekům hry

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: FromSoftware
Nejnovější počin Elden Ring od vývojářského studia FromSoftware se bezesporu těší velkému úspěchu a podle většiny herních kritiků je to nejlepší RPG posledních let. Bohužel, po oficiálním vydání není vše tak růžové, jak se může zdát, a Elden Ring doprovází také několik nemalých technických problémů. Nejvíce nedostatků pocítili hlavně hráči na PC a Steam Decku. Konkrétně druhý zmiňovaný má velké problémy s neustálým zadrháváním během hraní, které by však měly být brzy vyřešeny.
Na technické problémy hráči ve velkém upozorňují i na Steamu. Kvůli tomu si hra v prvních dnech odnášela pouze smíšené recenze, což se značně odlišuje od názorů herních novinářů. V posledních hodinách si však Elden Ring reputaci trochu navýšil a nyní se hodnocení pohybuje kolem 75 %.

Společnosti FromSoftware a BANDAI NAMCO se již hráčům za zmíněné problémy omluvily a prosí hráče o trpělivost, načež dodaly, že na vylepšení výkonu a celkové opravě neustále pracují.

K situaci se vyjádřilo také samotné Valve, které rovněž přislíbilo opravu. Ta na konzoli Steam Deck ve verzi Proton přijde pravděpodobně do konce tohoto týdne. Pokud však nechcete čekat, je možné se již nyní přihlásit k experimentálnímu testování. Verze pro Steam Deck by tak měla po novém patchi běžet o něco lépe a doufáme, že se oprav v brzké době dočká i klasická PC verze, kde jsou rovněž problémy s výkonem hry nebo i nedostatky v ovládání.

Na naši recenzi Elden Ringu se můžete těšit již brzy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn