Elden Ring - hrad

Elden Ring prodal za méně než dva roky 23 milionů kopií

27. 2. 2024
 

Vývojářské studio FromSoftware prozradilo, že jejich nejnovější počin Elden Ring, který vyšel v roce 2022, prodal za celou svou existenci prozatím 23 milionů kopií. Jedná se tak o nejprodávanější hru studia, která v úspěchu překonala i starší sérii Dark Souls či Playstation exkluzivitu Bloodborne.

Nejnovější zpráva studia FromSoftware a Bandai Namco odhalila zajímavé statistiky. Kromě informací o novém rozšíření Shadow of the Erdtree se dostalo i na některé zajímavé statistiky. Jak už je výše psáno, za necelé dva roky si titul připsal 23 milionů prodaných kopií, přičemž za první rok, tedy od února 2022 do února 2023, to bylo 20 milionů. Jak se tak zdá, tempo prodejů za posledních dvanáct měsíců rapidně zpomalilo, avšak i ty 3 miliony za poslední rok můžeme považovat za úspěch. Titul ale také exceloval v počtu ocenění. Celkem si vysloužil 140 ocenění, čímž se do historie zapsal jako titul s největším počtem ocenění „Hra roku“.

Co se týče dalších zajímavostí, Elden Ring hraje v současné době přibližně 44 000 souběžných hráčů a není to tak dlouho, co si hru v jednu chvíli zahrálo 100 000 hráčů. Ukázka z rozšíření Shadow of the Erdtree zase dosáhla již více 5 milionů zhlédnutí, takže je jasně vidět, že značku čeká velké oživení, a dost možná i velký přísun nových hráčů. ELDEN RING: Shadow of the Erdtree je nicméně již nyní možné předobjednat na Steamu za 39,99 €. K dispozici bude i sběratelská edice, jejíž cena se vyšplhá na 179,99 € (4 570 CZK). Rozšíření kromě PC vyjde také na Playstation 4, Playstation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Datum vydání je stanoveno na 20. června letošního roku. Těšíte se na nové rozšíření tak jako my?

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.