EVGA končí s výrobou grafických karet

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: EVGA
Nemilé zprávy tentokrát přišly ze Spojených států. Společnost EVGA, zabývající se zejména výrobou a prodejem počítačových komponentů, oznámila, že již nebude vyrábět nové grafické karty.
K tomuto oznámení došlo poněkud netradičně, informace totiž pocházejí od CEO Andrewa Hana, který sdělil podrobnosti youtubovému kanálu GamersNexus (Steve Burke).
EVGA nebyla údajně spokojena se spoluprací s výrobcem grafických čipů Nvidia, která neměla svého partnera dostatečně informovat o obchodní strategii, takže by se EVGA dozvídala např. o cenách čipů až z veřejných oznámení, nikoli přímo od Nvidie (GamersNexus/JayZTwoCents).

EVGA sama oznámila na svém oficiálním fóru, že bude nadále podporovat starší generace svých grafických karet a bude je i prodávat (zřejmě dokud bude mít skladové zásoby). Nebude však pokračovat v další generaci karet RTX.

Zároveň se prý nezdá, že by EVGA hodlala začít spolupracovat s jinými výrobci grafických čipů, např. Intelem či AMD.

EVGA patřila k největším výrobcům grafických karet s čipy Nvidia a v Severní Americe měla 40% podíl na trhu, jak uvádí ve své zprávě Jon Peddie. Podle PC Gameru pak tvořily grafické karty 80 % všech prodejů EVGA.

Budoucí plány jsou zřejmě soustředit se na zbytek portfolia (EVGA vyrábí například počítačové zdroje, základní desky nebo chladiče), zároveň však EVGA nemá plány na expanzi do dalších oblastí – nedočkáme se tedy nových typů produktů.
Osud zaměstnanců grafické divize společnosti zatím není jasný.
Summa summarum: bohužel se zdá, že příznivci značky EVGA budou muset pořídit své příští grafické karty od jiných výrobců.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn