Flappy Families – kickstarterová karetní novinka

Sdílet
Sdílet
Sdílet

S cílem získat na své vydání 120 000 korun zahájila kickstarterovou kampaň desková hra Flappy Families. Jejím autorem je rodina z Nového Zélandu, která se o krásnou faunu své země rozhodla podělit prostřednictvím této jednoduché hry, plné nádherně ilustrovaných kartiček.

Flappy Families - ukázka
Hra, která na první pohled připomíná pexeso, vás seznámí s nejrůznějšími čeleďmi novozélandského ptactva. Tyto budete vzájemně spojovat s cílem získat co nejvíce bodů. Oproti klasickému pexesu je zde několik zásadních rozdílů. Nejenže si karty budete dobírat do ruky, ale můžete také chystat protihráčům pasti v podobě predátorů. Obdobně jako v pexesu budete muset zapojit paměť, a pokud vám selže, může se váš tah obrátit proti vám samotným. Jedná se o bezesporu velmi hezkou a zajímavou hru. Je vhodná pro 2–5 hráčů starších šesti let a předpokládaná délka jedné partie je cca 20 minut.

V současné době lze Flappy Families získat za příspěvek 40 novozélandských dolarů, což v přepočtu činí cca 600 korun (plus 220 korun za poštovné). Možnost zafinancovat hru budete mít ještě 20 dnů. K naplnění vytyčeného cíle chybí autorům stále ještě asi 50 000 korun. Velmi jednoduchá pravidla hry, včetně možnosti přispět na její vývoj, najdete zde.

Novinku pro Gaming Professors napsal Marek Varmuža.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn