Flappy Families - náhledovka

Flappy Families – kickstarterová karetní novinka

23. 5. 2022
Zdroj náhledu: Andy Richdale

S cílem získat na své vydání 120 000 korun zahájila kickstarterovou kampaň desková hra Flappy Families. Jejím autorem je rodina z Nového Zélandu, která se o krásnou faunu své země rozhodla podělit prostřednictvím této jednoduché hry, plné nádherně ilustrovaných kartiček.

Zdroj: Andy Richdale

Hra, která na první pohled připomíná pexeso, vás seznámí s nejrůznějšími čeleďmi novozélandského ptactva. Tyto budete vzájemně spojovat s cílem získat co nejvíce bodů. Oproti klasickému pexesu je zde několik zásadních rozdílů. Nejenže si karty budete dobírat do ruky, ale můžete také chystat protihráčům pasti v podobě predátorů. Obdobně jako v pexesu budete muset zapojit paměť, a pokud vám selže, může se váš tah obrátit proti vám samotným. Jedná se o bezesporu velmi hezkou a zajímavou hru. Je vhodná pro 2–5 hráčů starších šesti let a předpokládaná délka jedné partie je cca 20 minut.

V současné době lze Flappy Families získat za příspěvek 40 novozélandských dolarů, což v přepočtu činí cca 600 korun (plus 220 korun za poštovné). Možnost zafinancovat hru budete mít ještě 20 dnů. K naplnění vytyčeného cíle chybí autorům stále ještě asi 50 000 korun. Velmi jednoduchá pravidla hry, včetně možnosti přispět na její vývoj, najdete zde.


Novinku pro Gaming Professors napsal Marek Varmuža.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.