Fortnite získává 36 milionů dolarů na pomoc Ukrajině

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Fortnite
Fortnite na humanitární pomoc pro Ukrajinu vybral 36 milionů dolarů (805 176 000 CZK).

Společnost Epic Games zveřejnila informace na svém oficiálním účtu Fortnite na Twitteru a potvrdila, že peníze jsou určeny na dary různým skupinám poskytujícím pomoc. Patří mezi ně Dětský fond OSN, Direct Relief, Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky a Světový potravinový program.

Statistiky se objevily krátce po nedělním spuštění nejnovější sezóny Fortnitu, přičemž se Epic Games zavázal, že všechny příjmy z této hry věnuje do 3. dubna Ukrajině. Kromě toho společnost Epic uvedla, že Xbox v příštích dvou týdnech také daruje své čisté příjmy z Fortnite.
Epic uvedl, že finanční prostředky odešle co nejrychleji a nebude čekat, až dorazí od jednotlivých platformních partnerů a platebních společností.

Po nahlášení transakcí je zaevidujeme a během několika dnů pošleme finanční prostředky organizacím humanitární pomoci,“ uvedl Epic.

Co se týče nákupů, které se započítávají do darů pro Ukrajinu, týkají se všech nákupů se skutečnými penězi uskutečněných mezi 20. březnem a 3. dubnem 2022, což zahrnuje vše od balíčků V-Buck až po kosmetické balíčky.

Zdroj: gamesradar.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn