Frostpunk 2

Frostpunk 2 bude ještě depresivnější

13. 6. 2023
Zdroj náhledu: IGDB.com

Samotná hra sice vyjde až v roce 2024, přesto jsme se nyní na PC Gaming Show mohli podívat na první pořádnou k ukázku titulu Frostpunk 2. Lidstvo pomalu opouští uhlí a přichází ke své nejnovější spáse nebo zkáze (záleží na úhlu pohledu), ropě. Hra má být postavená na velice komplexním zážitku, jenž bude obsahovat spoustu voleb, které hráči pomohou utvořit město a společnost, jak si sám přeje.

V pokračování se tedy staneme opět vůdcem metropole toužícím jen po nových zdrojích a expanzi. Svět je ale pokrytý ledem, tak se musí přejít k novému zdroji, a tím je nyní ropa. Bohužel, jsme lidé a ne každému se nový směr bude líbit. Poroste napětí i konflikty, ale cesta je jasná, změna je třeba. Jaký jste politik a vůdce? Na tuto hlavní otázku si budete muset odpovědět, přesto vám řeknu už předem jednu radu. Buďte připraveni něco obětovat, Frostpunk 2 bude ještě složitější než první díl.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.