GTA Trilogy

Grafika GTA Trilogy Definitive Edition vs. originál

25. 10. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Po dlouhých měsíčních spekulacích byla začátkem tohoto měsíce konečně oznámena hra GTA Trilogy – The Definitive Edition. Cílem této remasterované kolekce je poskytnout novým i starým fanouškům této série vizuálně i technicky vyspělejší způsob, jak si užít tato kultovní dobrodružství v otevřeném světě. Trilogie slibuje vylepšenou grafiku, kvalitnější zvuk i vylepšené ovládání s herními mechanismy, které budou podobnější poslednímu dílu série. Vydání bude kompilací tří her GTA – Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto III a Grand Theft Auto: Vice City. Reakce na remaster však byly poněkud rozporuplné.

Až na smíšené pocity vypadá remasterovaná trilogie skutečně jinak než původní verze. YouTube kanál ENXGMA si o tom dovolil diskutovat v nedávném videu. Video se věnuje některým změnám definitivní edice, včetně vylepšených textur, modelů postav, animací, a dokonce i zvuku. Nejvýraznější změnou je asi nový engine osvětlení, založený na dynamických odrazech, které se mění v závislosti na pohybu, poloze a denní době. ENXGMA upozorňuje i na další drobné změny, jako jsou přepracované látky oblečení a hustší zeleň.

Video se však nezabývá samotnou hratelností, která bude inspirována hrou Grand Theft Auto V, jak nedávno potvrdila společnost Rockstar. To by mohlo být jednou z nejdůležitějších změn v přepracované trilogii. Je tedy škoda, že si hráči budou muset na další informace o přepracování ovládání ještě chvíli počkat.

ENXGMA ve svém videu sice poukazuje na vylepšení detailů, jako jsou ruce postav, ale zároveň si trochu rýpl do přepracovaných modelů postav. Grafiku původních her GTA by asi mnozí nepovažovali za realistickou, ale přesto měla drsný výtvarný styl. V novém pojetí mají někteří hráči pocit, že postavy vypadají příliš kresleně.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.