Growbot – vítejte v divnosvětě nové surrealistické hry

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: igdb.com
Biopunková vesmírná stanice čeká na vaši záchranu před jejím zničením ve hře Growbot, point-and-click adventuře nabité hudebními hádankami a nejedním roztodivným setkáním.
growbot-medved-s-vesmirem

Zdroj: igdb.com

Na první pohled vám styl Growbot nejspíš připomene dnes již legendární hry Samorost a Machinarium od českého studia Amanita Design. Obě hry pojí hlavně kouzelná surrealistická atmosféra, kterou vám nyní přináší i vývojářské studio Wabisabi Play ve hře Growbot, která vyšla 21. října 2021.

Ve hře se ujmete role nově příchozího robotického pracovníka vesmírné stanice, ta je ale toho času v obležení tajemného krystalového nepřítele. Ostatní roboti na stanici jsou deaktivováni, takže celá záchranná akce zůstane pouze ve vašich rukou. Budete muset zkoumat, objevovat a řešit hádanky, které vás postupně provedou vesmírnou stanicí až k její záchraně, dřív než bude zničena. 

growbot-krystalicky-nepritel

Zdroj: igdb.com

Ve hře můžete potkat opravdu různé tvory, od meditujících koček až třeba po jakéhosi medvěda s vesmírem v břiše. Celkově hra působí lehce psychedelickým, až strašidelným dojmem, zároveň je ale také velmi roztomilá. Všechno perfektně doplňuje hudební podkres a vy se tak můžete už jen nechat unášet objevováním strhujících lokací. 

Zdroj: pcgamer.com

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn