Steam - náhledovka

Herní služby Steam, Epic Games, Origin a další byly v Indonésii zablokovány

31. 7. 2022
Zdroj náhledu: Valve

Několik (nejen) herních služeb bylo v Indonésii zablokováno kvůli rozporu s novými předpisy. Blokace se týká herních služeb Steam, Origin a Epic Games, ale také třeba Wikipedie.

Nový zákon v Indonésii totiž vyžaduje, aby se všechny online společnosti působící v zemi registrovaly na webu Kominfo, spadající pod Ministerstvo komunikací a informatiky. Subjekty, které registraci nestihly do 29. července, byly nemilosrdně zablokovány, což se právě týká i Steamu, Originu, Epic Games nebo Wikipedie. Zda se situace v příštích dnech či týdnech změní, není jasné. Mezi registrovanými službami však nalezneme například Google, YouTube, Netflix, Facebook a další známé společnosti, takže je velmi pravděpodobné, že se k nim brzy přidá i Steam a všechny ostatní blokované služby.

Ministerstvo již postižené subjekty kontaktovalo, aby bylo zajištěno správné dodržování předpisů a všech regulí, které Indonésie vyžaduje. Země v roce 2020 schválila zákon, který dovoluje větší monitorování uživatelů na internetu a v případě potřeby umožňuje si kdykoliv vyžádat jakákoliv data jakéhokoliv uživatele. Od tohoto zákonu se odvíjí i nutnost registrace na webu Kominfo, spadající pod Ministerstvo komunikací a informatiky.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.