Hero of the Kingdom The Lost Tales 2 – logo

Hero of the Kingdom: The Lost Tales 2

27. 12. 2021
Zdroj náhledu: Lonely Troops

Zatímco v prvním díle jsme se vžili do role poutníka, ve druhém si pro nás vývojáři připravili poněkud jinou kávu. Vžijete se totiž do role princezny, která právě utíká z královského hradu se svým kamarádem. Mezitím se však dozvíte, že její domov byl napaden zákeřnými a nepřátelskými ještěry, a proto se s ní nakonec vydáte na záchrannou misi jejího sídla. Tento titul je opět z dílny českého studia Lonely Troops, pro které je to již pátý díl ze série Hero of the Kingdom.

Jsem hodná a znuděná princezna

Vžijete se do role princezny, která se musí zúčastnit královského plesu, kam se jí samozřejmě zrovna moc nechce. Proto využijete chvilky volného času a rozhodnete se pomoci svým svěřencům. Hned na začátku pomáháte kamarádovi Filipovi sklízet ovoce ze stromů. Dále pomáháte květinářce s natrháním květin nebo kuchařce se sběrem šťavnatého ovoce. Přitom ještě pomůžete čeledínovi sehnat léčivý lektvar pro královského koně.

Stejně jako v případě prvního dílu stojí všechny tyto úkoly určité množství výdrže, kterou je třeba postupně doplňovat. Doplňování energie funguje pouze při odpočinku nebo po jídle. Protože se musíte připravit na ples, nemůžete si dovolit odpočívat jako normálně. Existuje proto výhoda, se kterou se setkáte pouze na začátku hry. Jako princezna na zámku můžete jít do kuchyně a vzít si z police trochu jídla, díky čemuž plnění vedlejších úkolů plyne mnohem rychleji.

Srdíčka = frustrace

Jak jsem již zmínil, všechny vaše činnosti stojí energii. Z tohoto důvodu nelze provést všechny interakce najednou. Zde právě začíná první nepříjemný bod hry, a sice neustálé hledání pamlsků nebo různých větví k rozdělání ohně. Jedním z nepříjemných příkladů může být práce na farmě. Jakmile se rozhodnete farmáři pomoci, protože jeho dva synové jednoduše zmizeli, rozpoutá se pracovní peklo. Jen za hrabání sena utratíte tři srdce. Pokud si u táboráku dobijete energii, získáte pouze deset srdíček. To není mnoho, když uvážíme skutečnost, že ke splnění úkolu můžete potřebovat i více než čtyři srdíčka. U farmáře ještě chvíli zůstanete, protože tam na vás čeká spousta úkolů, a pokud nemáte všeho dostatek, bude vás to obtěžovat.

U farmáře na vás čeká celkem patnáct úkolů zahrnujících obdělávání polí, krmení nebo dojení zvířat, zabíjení lišek a stříhání ovcí. To vše vás bude opět stát hromadu srdcí. Pokud jste si tedy mysleli, že máte zaručené velké zásoby potravin, mýlili jste se. Velmi rychle je ztratíte a zůstanou vám jen oči pro pláč. Jedinou výhodou této farmy může být dobrý finanční příjem, ale ani ten nebude mít dlouhého trvání. Na pokračování dobrodružství si často budete muset nakoupit nezbytný materiál, abyste mohli pokračovat dál ve své cestě.

Slavnější než Miley Cyrusová

Stejně jako v předchozích hrách musíte získat určitou slávu na to, aby s vámi některé postavy vůbec promluvily. Zde vám pomohou i vedlejší úkoly pro nebohé obyvatele vesnice. Čeká vás tedy hledání a prodej perel, koupě lodi, péče o farmu, získání pirátského pláště nebo pomoc duchům a kostlivci dostat se na druhou stranu. Poslední dva úkoly mi přišly nejzajímavější ze všech a je opravdu škoda, že jim nebyl dán větší prostor pro rozvětvení. Ve skutečnosti v jednom úkolu stačí získat lektvar a ve druhém musíte odevzdat poklad chudým obyvatelům, což podle mého názoru v zárodku likviduje potenciál těchto dvou příběhů.

Nejste hledači pokladů, ale vajec

I zde budete na různých místech hledat ptačí vejce, z nichž jistě dokážete vykouzlit lahodnou omeletu, za kterou by se nemusel stydět ani světoznámý Gordon Ramsay. Budete také hledat kraby, perly, krabice nebo sudy. Ty mohou obsahovat obtížně dostupné přísady nebo nástroje pro práci. Z tohoto pokračování jsem měl pocit, že se po těchto věcech pátrá mnohem méně než například v prvním díle. Každopádně doporučuji vejce pozorně vyhlížet, protože výše zmíněná omeleta vám dodá spoustu drahocenné energie. Zároveň můžete najít žáby potřebné k výrobě protilátky proti otravě. Můžete získat také srp a následně ho prodat u obchodníka, abyste si vydělali trochu peněz navíc.

Pokud však nechcete hledat tyto věci, můžete se pokusit chytit zlatou rybku. Ale nečekejte za to bůhvíjakou odměnu. Nabídnou vám za ní pouze sto zlatých, což nestojí za takovou námahu. Proto vám doporučuji, abyste si oblast důkladně prohlédli do hloubky, aby vám nic neuteklo. Pokud ale sbíráte achievementy, stejně se těmto hledacím úkolům nevyhnete. Abyste tyto odměny získali, musíte najít určitý počet krabů, beden apod. To je přinejmenším motivace k tomu, abyste se přinutili se po nich poohlédnout.

Radši bych se na to království vykašlal

Mapa je rozdělena do několika oblastí, jimiž je nutné nejprve projít, abyste se mohli dozvědět více. Dokonce se podíváte i na malý ostrůvek. V obou případech na vás čeká celá řada vedlejších úkolů, jejichž splnění je nutné pro to, abyste se mohli vydat na záchrannou misi svého domova. Po splnění všech úkolů můžete konečně zaútočit na město. Zde však spočívá největší problém této hry, který ji podle mého názoru kazí. Celá tato série mi přišla jako odpočinkový titul vhodný k zapnutí po dlouhém dni v práci nebo ve škole. V této finální části se však neustále bojuje a vy se stále vracíte, abyste si nakoupili vybavení nebo se šli vyspat. Nejhorší je, že v této pasáži nemáte téměř žádné peníze, což vše ještě více ztěžuje.

Vývojáři si jistě mohli tuto pasáž odpustit nebo ji udělat méně nepříjemnou. Nechci ovšem tvrdit něco špatného, jen je to obtěžující. Přestože se mi první díl této série líbil, druhý díl mi začal působit dojmem, že mi jde na nervy. Možná je to tím, že neustále hledáte obchodníky, co by vám prodali zboží, jež zoufale potřebujete, nebo proto, že se pořád dokola musíte vracet, abyste se vyspali venku apod.

Grafické zpracování

Co se týče grafiky, nedošlo ve hře k žádným změnám. To vlastně není špatné a mnoho lidí si může myslet, že by si určitě zasloužila nějaké inovace. Svým způsobem by mohli mít i pravdu, ale upřímně si nedokážu představit, jaké novinky by do hry vývojáři mohli ještě přinést. Grafické ztvárnění a prezentování titulu je naprosto bez námitek a je součástí celkového dojmu ze hry. Nedokážu si představit, že by se série Heroes of the Kingdom stala třeba 3D hrou.

Co nás čeká dál?

Upřímně nedokážu posoudit, jakým směrem se Lonely Troops vydají. Když se na to podíváte z jiného úhlu pohledu, dokáží vytvořit opravdu dobré příběhy. V předchozím díle jsem hltal každý druhý jeho příběh a těšil se na jeho zakončení, ale u tohoto titulu jsem neměl žádnou motivaci pokračovat. Začátek byl skvělý, ale pak to šlo z kopce. Skoro to vypadá, jako by tvůrci sami nevěděli, jak pokračovat dál, a tak něco napsali ve spěchu, protože ani vedlejší mise nejsou tak zajímavé jako v předchozí hře. To ale neznamená, že jde vyloženě o špatnou hru jako takovou. Jen podle mého názoru nedosahuje kvality předchozích dílů.

Hero of the Kingdom: The Lost Tales 2 je povedený příběh, který vás svým způsobem dokáže pobavit. Potom ale zjistíte, že z odpočinkového titulu se pomalu stává akční hra, která vám bude lézt na nervy. Zejména v poslední části příběhu přichází jedna bitva za druhou, nicméně i tak je to povedená hra, kterou mohu doporučit.

Klady
 • grafické zpracování
 • příběh
 • relaxační titul
Zápory
 • časté souboje
Platforma PC
 • Datum vydání 19.11.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Michal Mráz

  Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.