Hidden Deep

Hidden Deep je horor inspirovaný Vetřelci

12. 1. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Polovina podžánru Metroidvania už má spoustu narážek na franšízu Aliens a jemnou hororovou atmosféru. Nadcházející nezávislá hra Hidden Deep má za cíl jít ale ještě mnohem dál v děsivosti. Hidden Deep kombinuje objevování ve stylu Metroidvania se sandboxovou hratelností.

Hidden Deep je popisován jako 2D akční a průzkumný sci-fi thriller odehrávající se v těžařském a výzkumném zařízení více než míli pod oceánským dnem. Skupina výzkumníků zmizí při vyšetřování podivného jevu a na vás tak čeká hra za nový tým, abyste zjistili, co se stalo. Můžete převzít kontrolu nad členy svého týmu přímo za účelem průzkumu v tradičním stylu 2D plošinovky nebo jim dávat příkazy, abyste mohli plnit více cílů najednou.

K dispozici je příběhový režim založený na vyprávění s úrovněmi na míru a také režim výzev, kde můžete hrát v náhodných úrovních buď sami, nebo v kooperaci. Vývojář Cogwheel Software plánuje zpřístupnit tyto kooperativní funkce online v průběhu Early Access a zároveň chce rozšířit příběh a přidat funkce jako například editor úrovní.

Hidden Deep se spustí na Steamu 24. ledna. Předpokládá se, že Early Access bude trvat šest až osm měsíců.

Zdroj: pcgamesn.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.