svítící les 2

Hrajte hry, zachraňte planetu s balíčkem World Land Trust

6. 12. 2021
 

Konec všem těm řečem, že je hraní videoher pouhou ztrátou času bez budoucnosti. Konečně můžete všem takovýmto volnomyšlenkářům ukázat, že i hraní her má smysl! Nezávislí vydavatelé Future Friends Games a Plant Based Gaming pro nás sestavili unikátní balíček více než šedesáti her. Pokud byste spočítali cenu všech v něm obsažených titulů, dostali byste se na částku cca 450 dolarů. Tento projekt můžete podpořit směšnými pěti dolary (něco málo přes sto korun), za které se vám zpřístupní všechny hry v seznamu. 100 % z vybraných peněz jde na akční fond World Land Trust.

Cíle akce je vybrat dostatečné množství financí pro organizaci World Land Trust, což je mezinárodní charitativní organizace ochraňující biologicky nejvýznamnější a nejohroženější biotopy na světě. Organizace spolupracuje se sítí mnoha partnerů po celém světě na záchraně, ochraně a obnově kriticky ohrožených stanovišť pro volně žijící živočichy, a tím i na zadržování uhlíku a řešení klimatických změn.

„Zvrátit klimatické změny je obrovský vícegenerační úkol, který zdaleka přesahuje možnosti jednoho pouhého příspěvku jedné charitativní organizaci. Je to ovšem začátek, a jestli nás videohry k něčemu naučily, pak je to záchrana světa,“ říká Future Friends Games.

Zdroj: itch.io

Jaké hry v balíčku najdete? Mezi širokou škálou nejrůznějších her najdete i některé námi recenzované, jako No Longer HomeBury me, my LoveCloud GardensCatty & Batty: The Spirit GuideCoffee TalkBeasts of Maravilla Island a nechybí ani zástupci českých her od Amanity Design. Pokud jste stále nehráli Botaniculu či druhý Samorost, určitě je toto ideální příležitost jak zabít dvě mouchy jednou ranou. Seznam je však stále dlouhý a vypíchnout musím skvělé tituly, jako Quench, Hidden Folks, A Normal Lost Phone, Old Man's Journey, Spring Falls a mnoho dalších. I když jde spíše o indie hry, je rozhodně z čeho vybírat a na své si přijde opravdu každý.

Akce trvá do 10. prosince na stránkách itch.io. a hned první den se vybralo přes deset tisíc dolarů. Nyní ukazatel značí takřka čtyřicet tisíc dolarů, tedy skoro jeden milion korun. Pokud chcete tento projekt podpořit, můžete přispět na těchto stránkách. Pozor, za nákup balíčku nedostanete žádné klíče, ale hry si budete moct stáhnout skrze stránky itch.io.

Zdroj: itch.io

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.