Intruder

Intruder – ukradni to a přežij!

1. 1. 2022
Zdroj náhledu: igdb.com

Vydavatel a vývojář Superboss Games si pro nás připravili střílecí first-person multiplayerovku v podobě hry Intruder. Základní koncept této hry je velmi podobný známé sérii Counter-Strike, Intruder nás rozdělí do dvou soupeřících týmů. První tým jsou strážcové, jejichž úlohou je za každou cenu ochránit tajemný kufřík před druhým týmem zlodějů. Ti mají ukradnout již zmíněný kufřík z budovy strážců a odnést ho na určené místo. Multiplayer se tak hraje na určitý počet vítězných bodů a týmy si v polovině hry vymění strany. Začíná tak boj na život a na smrt, který samozřejmě nikdo nechce prohrát.

Intruder - Barák
Intruder - Auto

Tolik zajímavých možností výbavy se jen tak nevidí

V první řadě se pustíme do zbraní. Těch tu až zas tolik není a najdete tu výběr zbraní od pistole s tlumičem přes samopal, brokovnici až po sniperku. Jak bývá zvykem u tohoto typu her, nechybí zde nějaký ten výbušný granát nebo smoke. Specifikum Intruderů, které jim výrazně přidává na originalitě, jsou různé nadstavbové možnosti výbavy. Těmi mohou být například pohybové senzory, které můžete aplikovat na stěny budov, selfie kamera, se kterou umíte nakouknout za roh, jestli tam na nás nečeká „příjemné“ překvapení v podobě nastražených detonačních bomb, nebo dokonce i protihráč celý obalený v porostu. V kameře vidíte za rohem stojícího nepřítele, vystřílíte do něj salvu a potom zjistíte, že je to jen nastražená papírová figurína. Najednou uslyšíte tiché výstřely z pistole s tlumičem a padáte mrtví tváří směrem k zemi. Další kolo, již poučeni, berete na průzkum drona s kamerou, s jehož pomocí si prohlížíte okolí domu, a přes vysílačku prozrazujete polohu nepřítele svým spoluhráčům. Ti se dostávají do domu hlasitým rozbitím okna, tichým vypáčením zámku nebo klasicky na styl: „FBI, open up!“.

Živá mrtvola a krásný západ slunce

Graficky je hra v některých lokalitách zpracovaná velmi pěkně. Základní mapy mají hezké textury a i komunitní tvorba se nenechala zahanbit. Interiér budov je nádherně zpracovaný do nejmenších detailů. Exteriér má naopak svoje mušky, i když je poměrně náročnější je objevit. Úplně otřesně vypadá menu hry a tutoriál – ten sice plní svůj účel, avšak autoři si na něm mohli dát více záležet. Míchají se zde pozitivní i negativní faktory. Poměrně směšně vypadají i hlavní postavičky a relativně těžší je rozpoznat spoluhráče od protivníka. Friendly-fire je většinou aktivní, takže se často stává, že vás rozstřílí vlastní spoluhráč. Hratelnost není ovlivněna jen skinem postaviček, ale i ovladatelností. Najdete tu vícero možností pohybu, od podřepu, plazení a stání až po sprint. Zároveň si můžete vyměnit se spoluhráčem různé znakové signály, abyste se neprozradili rozhovorem. Neobvyklé je i otevírání dveří, které ovládáte pomocí kolečka u myši. Zajímavá a velmi originální možnost je hraní si na mrtvého. Touhle možností dokážete zmást nepřítele nebo ji můžete použít jako součástí pomyšlené útočné/obranné strategie. Intruder tedy i v tomto bodu nabízí množství možností.

Rozporuplná

Během celé doby hraní jsem se nemohl zbavit dvojího pocitu. Na jedné straně je tu pěkné grafické zpracování s nádherně propracovaným interiérem budov, na druhé straně jsou tu občasné bugy textur, prázdné plochy a úseky (obzvlášť tutoriál je graficky otřesný), které vypadaly poměrně odfláknutě. Jak jsem zmínil, dalším protichůdným bodem je velký počet doplňků, zajímavé nápady a originální koncept v protikladu se směšným vzhledem postaviček a ne zcela nejlepší ovladatelností. Třešničkou na dortu v tomto rozporuplném podání jsou vysoká hráčská hodnocení Intrudera a jeho téměř mrtvý multiplayer, jejž udržuje při životě už jen hrstka hráčů. Polovina z nich navíc hraje na soukromých serverech, takže vaše možnosti se zužují na jeden nebo dva servery. Přizvukujeme, že téměř mrtvý multiplayer je jedinou možností hraní a za cenu necelých 17 € hra nenabízí žádnou jinou možnost.

Intruder je first-person střílečka, ve které se promítají jak originální myšlenky, tak i ne úplně dotáhnuté herní mechaniky. Množství doplňků nám umožňuje použití různých strategií proti pár online hráčům, kteří zuby nehty ještě drží multiplayer při životě. Za cenu 16,79 € na Steamu tak můžete mít sice velmi originální, avšak téměř mrtvou hru. Zda se koupě vyplatí, necháme na vašem zvážení.

Klady
 • Propracovaný interiér budov
 • Množství originálních doplňků a možností
Zápory
 • Téměř mrtvý multiplayer
 • Graficky odfláknutý tutoriál
 • Nedostatky v některých texturách a herních mechanikách
Platforma PC
 • Datum vydání 01.03.2019
 • 0.0

  Doporučujeme

  Pavol Kunca

  Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.