Krajina zvířat – desková hra

Krajina zvířat vám umožní poskládat si ty nejlepší biotopy

9. 2. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Již dávno není pravdou, že pořádná abstraktní hra musí vypadat nudně a nezáživně. Hry jako Azul, Santorini nebo Tak dokazují, že i v žánru, kde je na prvním místě čistá strategie, má krása a kvalitní zpracování své místo. Již v druhé polovině dubna se dočkáme další krásné abstraktní hry Krajina zvířat, kterou do češtiny lokalizuje vydavatelství Blackfire.

Krajina zvířat je rodinná desková hra z dílny studia Libellud. To je známo především coby vydavatel legendární párty hry Dixit (která se v loňském roce dočkala nové verze propojením se světy Disney), stojí však také za tituly Mysterium, Seasons nebo Loony Quest. Jejich hry se vyznačují překrásnou vizuální stránkou, která je vždy plná snové poetiky. Nejinak je tomu i v Krajině zvířat. Tu vytvořil Johan Benvenuto, jehož tvorbu můžete znát například ze série párty her Cortex od vydavatelství Albi nebo z deckbuildingové hry Cowboy Bebop: The Space Serenade. Krajinu zvířat ilustrovala talentovaná kreslířka Maëva da Silva, jejíž tvorbu můžete znát z her Když sním, Dragomino nebo Deus. Krajina zvířat je určena pro 1–4 hráče od 10 let, přičemž na jednu herní partii budou potřebovat přibližně 30 minut. 

V Krajině zvířat budete pomocí různobarevných žetonů stromů, hor, příbytků, vody a oblastí vytvářet krajinu pro zvířata. Ta mají různé požadavky na to, jak má vypadat jejich vysněný biotop a na vás bude vyhovět co nejvíce zvířatům. Ve svém tahu si vždy budete muset vybrat tři žetony ze společné nabídky a umístit je na vlastní kartu krajiny. Splníte-li požadavky některého zvířete, nalákáte jej tím do svojí krajiny. Ve hře jsou také karty potměšilých duchů přírody, díky kterým můžete získat mnoho bodů, mají ovšem náročnější požadavky na optimální biotop.

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.