Minecraft DOOM – Doom Slayer

Legendární DOOM zavítal do Minecraftu

11. 1. 2022
Zdroj náhledu: Sibogy

Je až k neuvěření, co všechno jsou lidé schopni vytvořit v tak jednoduché hře, jako je Minecraft. Často můžeme s údivem žasnout nad kreativitou šikovných hráčů, když jim doslova pod rukama vzniká replika již existujícího či smyšleného místa. Z těch novějších kousků se do povědomí dostalo město Mondstadt ze hry Genshin Impact, které tvůrci zabralo přes pět měsíců. Nyní naši pozornost nezaujala stavba, ale rovnou celá mapa.

Kdo by neznal nejslavnějšího a nejdrsnějšího zabijáka démonů, který je trnem v oku samotnému peklu. Hádáte správně, řeč je o legendárním Doom Slayerovi, který momentálně zavítal do Minecraftu s pořádným nášupem rychlé akce. Jestli jste někdy přemýšleli nad tím, jak by DOOM vypadal v kostičkovaném světě, zde máte odpověď. DOOMED: Demons of the Nether je dobrodružná mapa (nikoliv mod) pro jednoho hráče, která v sobě ukrývá hned čtyři úrovně. Podíváte se tak na povrch Marsu, základnu UAC i do samotného pekla. Tvůrce Sigoby nezapomněl do mapy implementovat také spoustu nám známých odkazů na nejnovější díly série DOOM – začátek DOOM (2016), sbírání plátů zbroje, hledání klíčů k otevírání bran, arény a mnoho dalšího. Kromě toho na vás čekají bossfighty, cutscény a staří známí pekelníci, jako Pinky, Cacodemon a jiní, samozřejmě nebude chybět ani všemi oblíbené BFG, dvouhlavňová brokovnice a opomenout nesmíme ani typický soundtrack a audio.

Zdroj: Sigoby

Vytvoření mapy DOOMED: Demons of the Nether zabralo autorovi skoro dva roky, tedy přes tisíc dvě stě hodin čisté práce, přičemž sám Sigoby řekl, že čerpal spoustu inspirace z novějších her série, ale snažil se o to, aby byl poznat rozdíl mezi výtvorem id Software a jeho vlastní interpretací. „Nechtěl jsem vytvořit kopii 1 : 1, protože v tu chvíli byste si mohli zahrát hru DOOM. Když se mi něco zdálo zábavné, hledal jsem způsob, jak to do mapy zakomponovat,“ řekl.

Mapu si můžete stáhnout na Planet Minecraft nebo na webové stránce společně s návodem k její instalaci.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.