Yakuzua: Like a Dragon - Goro Majima

Like a Dragon 8: Goro se vrací, má to ovšem háček

27. 3. 2023
 

Like a Dragon 8 je pokračováním předchozího titulu, ve kterém jsme se seznámili s novým hrdinou Ichibanem. Příznivci série proto netrpělivě vyhlížejí nejnovější informace o připravovaném díle. Doposud je známo, do jaké časové roviny je příběh zasazen, ale o zápletce nevíme nic. Respektive víme, že sleduje Ichibanovy příhody ze sedmého dílu.

Známo je i to, že se jako hratelná postava vrací předchozí představitel série, Kiryu Kazama. Yakuza, nyní známá pod názvem Like a Dragon, obsahuje několik fantastických postav. Jednou z těchto osobností je Kiryův neúnavný protivník a nemesis Goro Majima. Goro Majima je persona, která si mezi fanoušky dokázala získat oblibu díky svému jedinečnému smyslu pro humor. Jedná se o postavu, co ráda opakuje, že je jediná, která Kirya zabije. Mezi těmito dvěma postavami panuje neuvěřitelná chemie, přátelství i nevraživost. Proto si mnoho příznivců nedokáže představit sérii bez Gora. V tomto tweetu se můžete přesvědčit o jeho bláznivé osobnosti.

Podle nejnovějších informací se Goro vrátí v Like a Dragon 8. Předtím, než začnete jásat radostí, byste ale měli chvíli počkat, jeho návrat má totiž jeden háček. V posledním videu, ve kterém se režisér titulu rozpovídal, řekl, že Goro se do hry dostal až dodatečně. Proto nemáme očekávat, že se z něj stane hratelná postava a získá tolik prostoru jako v předchozích dílech série. To je určitě škoda, poněvadž Kiryu bude mít svou vlastní bojovou jednotku se stejnými JRPG mechanismy, jaké jsme viděli v předchozím díle. Pro Majimu to znamená, že se nejspíš bude objevovat o něco méně, jako v případech Yakuza 5 a 6, což někteří považují za promarněný potenciál.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.