Mala Petaka – peklo ve vesmíru

Mala Petaka nabízí hratelné demo

31. 10. 2022
Zdroj náhledu: Sanditio Bayu

Když se řekne brutální střílečka, mnozí si jistě vybaví legendární pařbu jménem DOOM. Ta je stále považována za jeden z nejlepších kousků tohoto žánru, a proto není divu, že se tolik tvůrců snaží ji napodobit. Na trhu najdete celou řadu titulů inspirovaných drsnou cestou neohroženého Doom Slayera za vyhlazením všech pekelníků v různých podobách a variacích, ale věřte mi, že něco podobného jste ještě neviděli. Mala Petaka je barevná pixel artová střílečka jednoho indonéského vývojáře, která vypadá jako veselá barvami hýřící sci-fi verze DOOMa, a právě tu si už nyní můžete vyzkoušet zahrát na Steamu. Hra totiž nabízí zkušební demoverzi.

Mala Petaka je pro střílečku tohoto formátu lehce netradiční jméno, jež vychází z indonéštiny a v našem jazyce znamená „smůla“ či rovnou „katastrofa“. Popis samotné hry mi lehce připomíná, jako byste hráli za naštvaného zákazníka Alzy a ruply vám nervy s dalším nefunkčním produktem. Jen si to poslechněte sami… „Hrajete za Petaka, chlápka, který se cítí tak naštvaný, a jediné, co chce, je zabít každého ošklivého zeleného mimozemšťana a otravné drony, na které narazí, ale neví proč, protože ztratil vzpomínky.

Rychlá střílečka pochází z dílny vývojáře jménem Sanditio Bayu a nabídne přesně to, co byste od ní očekávali – akční boje, klasické zbraně pěstmi začínaje a plazmovou puškou konče s tím, že v plné verzi se arzenál rozroste o další poklady (jsem zvědavá, jak bude vypadat BFG v této alternativní realitě). K tomu všemu připočítejte arkádový soundtrack, různé typy nepřátel i užitečné bonusy a máte o zábavu postaráno.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.