Mass Effect – logo

Mass Effect bude pokračovat, vzkazuje Bioware

8. 11. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Na oslavu oblíbené série Mass Effect se 7. listopadu vždy uskuteční Den N7, při kterém se sejde herní komunita, aby tuto sérii společně oslavila. Společnost BioWare se v různé míře účastnila již v předchozích letech a loni využila příležitosti k oznámení Mass Effect Legendary Edition. Zároveň také potvrdila, že se pracuje na novém Mass Effectu. Letos byla akce, co se týče oficiálního obsahu, o něco skromnější, BioWare pravděpodobně připravuje Dragon Age 4, ačkoli sdílelo teaserový obrázek, na kterém prohlásilo, že „Mass Effect bude pokračovat“.

Na obrázku je čtveřice postav, jak opouští raketoplán a míří ke kráteru, který při pohledu z výšky připomíná tvář getha. Při bližším pohledu vidíme, že jeden ze čtveřice je krogan, kráčející směrem k něčemu, co by mohl být geth zapuštěný do země. Rovněž by to mohl být mrtvý Smrťák. Je jisté, že fanoušci budou v následujících dnech tyto detaily podrobně rozebírat, aby zjistili, jaké další náznaky o novém Mass Effectu obsahují.

Za sebe jen doufám, že nepůjde o přímé pokračování posledního Mass Effect: Andromeda. Sourozenci Scott a Sara Ryderovi byli naprosto nezajímavé postavy a jejich příběh nebyl příliš poutavý, což se bohužel týká i zbytku týmu. Hra na tom však nebyla nejlépe ani po grafické stránce, obličeje některých postav vypadaly jako hloupé parodie na Disneyho postavičky. Skutečně kvalitní byly pouze efekty a souboje – potyčky pouze kazila hloupá inteligence nepřátel, jinak byly přechody mezi krytím a akcí krásně plynulé.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.