Final Fantasy 14 - náhledovka

MMO Final Fantasy 14 má nový rekord v počtu aktivních hráčů

5. 7. 2021
Zdroj náhledu: Square Enix

I po osmi letech dokáže Final Fantasy 14 zaujmout mnoho nových hráčů. Že je tento titul stále velmi populární a oblíbený, dokazují poslední čísla, která byla rekordní.MMO titul podle databáze SteamDB za posledních 24 hodin dosáhl 47 542 aktivních hráčů. To je mimochodem o hodně více, než byl poslední rekord v červnu 2020, kdy se velká skupina fanoušků vrátila k rozšíření Shadowbringers. Tehdy titul hrálo aktivně přes 41 000 hráčů, zdroje konkrétně uvádějí 41 200 aktivních hráčů.

Zdroj: SteamDB

Co je velmi důležité zmínit, že za nový rekord u Final Fantasy 14 tentokrát nevděčíme žádnému rozšíření, jelikož nejnovější balíček pod názvem Endwalker vyjde až letos v listopadu. Nikdo neví, co za neobvyklým úspěchem stojí, pravděpodobnou variantou je nespokojenost hráčů s World of Warcraft, konkrétně s novou aktualizací 9.1 Chains of Domination do datadisku Shadowlands. Na tento patch totiž museli hráči čekat dlouhých 218 dní, což je mimochodem nejdelší prodleva mezi vydáním datadisku a následným patchem v historii World of Warcraft.

Skokový nárůst navíc přišel den poté, kdy velcí streameři jako Asmongold, již většinou aktivně streamují World of Warcraft, nabídli svým divákům živé vysílání právě z MMO Final Fantasy 14. Spojitost mezi těmito dvěma hrami je tedy zřejmě na místě.  

Zdroj: PCGamer

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.