MMO Final Fantasy 14 má nový rekord v počtu aktivních hráčů

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Square Enix
I po osmi letech dokáže Final Fantasy 14 zaujmout mnoho nových hráčů. Že je tento titul stále velmi populární a oblíbený, dokazují poslední čísla, která byla rekordní.
MMO titul podle databáze SteamDB za posledních 24 hodin dosáhl 47 542 aktivních hráčů. To je mimochodem o hodně více, než byl poslední rekord v červnu 2020, kdy se velká skupina fanoušků vrátila k rozšíření Shadowbringers. Tehdy titul hrálo aktivně přes 41 000 hráčů, zdroje konkrétně uvádějí 41 200 aktivních hráčů.
Final Fantasy 14 - SteamDB

Zdroj: SteamDB

Co je velmi důležité zmínit, že za nový rekord u Final Fantasy 14 tentokrát nevděčíme žádnému rozšíření, jelikož nejnovější balíček pod názvem Endwalker vyjde až letos v listopadu. Nikdo neví, co za neobvyklým úspěchem stojí, pravděpodobnou variantou je nespokojenost hráčů s World of Warcraft, konkrétně s novou aktualizací 9.1 Chains of Domination do datadisku Shadowlands. Na tento patch totiž museli hráči čekat dlouhých 218 dní, což je mimochodem nejdelší prodleva mezi vydáním datadisku a následným patchem v historii World of Warcraft.

Skokový nárůst navíc přišel den poté, kdy velcí streameři jako Asmongold, již většinou aktivně streamují World of Warcraft, nabídli svým divákům živé vysílání právě z MMO Final Fantasy 14. Spojitost mezi těmito dvěma hrami je tedy zřejmě na místě.  

Zdroj: PCGamer

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn