Zaklínač

Netflixácký Zaklínač bude nejspíš mít skutečně čtvrtou i pátou sérii, jen je tam háček…

1. 2. 2023
 

Pátá série by totiž měla být tou úplně poslední. Kromě vlny spekulací, rušení seriálů a natáčení dalších adaptací se nyní vyrojily konečně i informace ohledně nové série netflixácké adaptace knižní série Zaklínač. Když loni skončil Henry Cavill a byl nahrazen Liamem Hemsworthem, fanoušci začali protestovat. Vzniklo několik petic, přišel seriál Pokrevní pouto, jenž je tragédií na poli fantasy, a showrunnerka Lauren Schmidt-Hissrich umí kromě sebechvály být i neuvěřitelně dlouho ticho, aby se vyhnula vlně nenávisti.

Každopádně většinou to bývá tak, že když skončí natáčení jedné série, připravuje se hned další, a momentálně vlastně nevíme vůbec nic, jak to probíhá s přípravami na sérii čtvrtou. U té bylo oznámeno, že skutečně bude, stejně jako nyní u páté série. Herec Liam Hemsworth s tím údajně přesně takto počítá, proto nahrazení Henryho Cavilla přijal. Jenomže jsme stále v kruhu.

Druhá série vzbudila rozpaky, devadesát procent fanoušků ví, že Henry Cavill je srdcař a nikdy by jednu ze svých oblíbených sérií neopustil, kdyby k tomu neměl vážný důvod. Poté je tu opět showrunnerka, jež tvrdí, jak třetí série je tou nejbližší adaptací. Osobně se domnívám, že netuším, jak to chce udělat, vzhledem k tomu, jak politicky rozjela sérii druhou a jak stupidní jednání postavy v této řadě měly. Ostatně vzpomeňte si na útěk Yennefer a Cahira z jejich popravy, k tomu snad není ani pořádně co říct.

Nyní to vypadá tak, že čtvrtá řada bude simultánně natáčena i se sérií pátou. Ta by ale měla být sérií poslední a měla by příběh Geralta a Ciri uzavřít. Jediné stále platné tak je, že se Zaklínač dočká čtvrté série. Přesto je tu háček, skutečně si Netflix nechá další potápějící se loď, pokud se třetí série nepovede? Nechme se překvapit, pravdu zjistíme už nejspíš letos.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.