New World – svět bez mountů

Share on facebook
Sdilet
Share on twitter
Sdílet
Share on linkedin
Sdílet
Zdroj: igdb.com

O MMO hře New World se toho v posledních dnech napsalo mnoho. Naposledy jsme vás informovali o odložení migrace, tedy převodu postav mezi servery, díky kterému by se herní světy mohly vyrovnat a nemuselo by docházet k mnohahodinovým prodlevám během čekání na připojení do hry.

Dnes však začneme z trochu jiného soudku. Pokud patříte mezi fanoušky MMO žánru, tak jste se jistě mohli setkat s tzv. mounty, tedy „dopravními prostředky“ v podobě koní, draků a jiných příšerek nebo zvířat, na kterých můžete jezdit a putovat herním světem.

New World intro party

Zdroj: igdb.com

Ve hře New World se budete pohybovat pouze po vlastních

Když Amazon oznámil, že ve hře New World nebudou žádní mounti – dokonce ani neuvidíte žádné koně, natož abyste na nich jezdili – bylo to zdrojem zklamání. Fakt však měl několik obhájců. A je pravda, že mounti mohou mít negativní dopady. Blizzard vám v rozšířeních World of Warcraft dovolí odemknout létání až po dosažení endgame, tedy závěrečné pasáže hry. A to z důvodu, že létání a celkový rychlý přesun činí průzkum triviálním a navrhování oblastí kolem létajících mountů znamená, že získáte obrovské zóny s obrovskými prázdnými prostory mezi body zájmu, jako například v Burning Crusade.

Běžný mount přilepený na zemi vás však jen trochu zrychlí a Aeternum je už tak plné velkých prázdných prostor. Stále působí jako MMO určené pro mounty, i když neexistují. To platí zejména poté, co dojdou úkoly a vy začnete muset plnit zakázky pro města – známé jako městské projekty – často craftováním a sbíráním obrovských hromad harampádí, abyste získali všechny ty potřebné XP. 

Amazon však nevytvořil MMO, které by z chůze všude dělalo potěšení. Způsob, jakým vás zásobuje mizerným počtem úkolů, které vás pošlou přes celou zónu a zase zpátky, jen abyste dostali další úkoly, které vás pošlou zpátky do dané oblasti, není navržen pro procházky.  Je tedy otázkou času, zda Amazon svoji strategii nepřehodnotí a nenabídne mounty časem v nějakém placeném DLC, anebo se budou hráči muset stále pohybovat po rozlehlých a leckdky prázdných zónách pouze po vlastních nohách.

Hru můžete sledovat zde.

Zdroj: pcgamer.net

Share on facebook
Sdilet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru
Share on linkedin
Sdílet na LinkedIn