Niceboy: herní klávesnice ORYX K700X PRO

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Niceboy

Společnost Niceboy, od níž jsme vám nedávno recenzovali parádní reproduktor RAZE Neon, představuje svou další vychytávku, která zaujme především herní nadšence nebo spisovatele. Společnost Niceboy existuje již od roku 2016 a za tu dobu si na trhu s elektronikou dokázala vybudovat slušné jméno. Firma v současné době působí v sedmi evropských zemích a svůj sortiment postupně rozšířila o hudební produkty, chytré hodinky, fotoaparáty a reproduktory.

ORYX K700X PRO

Kromě sluchátek nebo reproduktorů se Niceboy zabývá také herními produkty s označením ORYX. Najdete zde mnoho věcí, jako například náhlavní soupravu ORYX X210 Donuts, reproduktory ORYX VOX 2.0 nebo klávesnici ORYX K610 Chameleon. Pokud vás nezajímá příslušenství, můžete se podívat také na jejich herní židli ORYX Throne. V dnešním článku se ovšem chci zaměřit na jejich novinku, drátovou herní klávesnici, jež má představovat to nejlepší z jejich řady ORYX. Dámy a pánové, představujeme vám klávesnici ORYX K700X PRO.

ORYX K700X PRO – pohled ze předu

Zdroj: Niceboy

Při prvním pohledu na klávesnici vás zaujmou dvě věci: velikost a design. ORYX K700X PRO je navržena tak, že na pravé straně není numerická klávesnice, což znamená, že máte mnohem více prostoru pro efektivní pohyb myši, v případě nového Dead Space (recenze se připravuje) se to bude hodit. Klávesnice je tvořena šedesáti osmi nejčastěji používanými klávesami, včetně šipek. Co mě osobně na ORYX K700X PRO zaujalo, je poměrně velké kolečko v pravém horním rohu. Jistě všichni znáte, že některé hry mají poměrně zvláštní hlasitost, tj. v některých případech jsou hlasitější než normálně, a právě zde přichází ke slovu zmíněné kolečko, pomocí kterého můžete hlasitost regulovat.
Klávesnice je mechanická a její funkční spínače zajišťuje technologie Gateron Brown. Co to pro vás znamená? Gateron Brown vám umožní psát dlouhou dobu, aniž by vás bolely prsty. To je ideální, pokud hrajete videohry nebo máte práci, která vyžaduje hodně psaní. Pokud s někým sdílíte místnost, nemusíte se obávat, že by ho klepání do tlačítek rušilo, poněvadž tyto spínače jsou relativně tiché. Další výhodou používání spínačů od Gateron je, že jejich klávesy mají o něco hladší povrch než například spínače Cherry. Nemluvě o tom, že Gateron se také chlubí relativně dlouhou životností svého výrobku.
ORYX K700X PRO – lepší viditelnost

Zdroj: Niceboy

Další krásnou vychytávkou je funkce N-key rollover, která se převážně dává do herních klávesnic, nicméně ne každá ji vlastní, protože implementace této funkce je spojena s určitými finančními a konstrukčními problémy. Co tato funkce dělá? Nebudu zabíhat do úplných detailů, zkráceně díky této funkci můžete stisknout více tlačítek současně, proto pokud jste fanoušky bojových her, budete tuto vychytávku s radostí využívat.

Je to všechno?

Výše jsem zmínil, že si všimnete designu klávesnice, ale podrobněji jsem se mu nevěnoval, protože se na něj podíváme společně až nyní. Díky tomu, že ORYX K700X PRO nemá numerickou klávesnici, je dlouhá příjemných 32,7 cm. To znamená, že se vám na herní stůl vejde ještě několik neumytých talířů od oběda. Nejčastěji používané klávesy jsou zvýrazněny červenou barvou, aby byly dobře viditelné v každé situaci. Pokud jste příznivci podsvícení RGB nebo dynamických efektů, můžete si je zde také přizpůsobit, včetně barevného schématu. Klávesnice má tuhý, robustní rám, díky němuž je podporována i dobrá stabilita na stole. Pokud vás tento typ klávesnice zaujal, můžete si ji objednat na stránkách společnosti Niceboy za celkem příznivou cenu 1 999 Kč.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn