Nintendo oficiálně představilo Switch s OLED displejem

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Nintendo
Nintendo dnes konečně představilo očekávanou vylepšenou konzoli Nintendo Switch. Z původního předpokladu, že konzole ponese jméno Nintendo Switch Pro a krom ostatního nabídne i vyšší výkon, se nakonec vyklubalo pouze vylepšení původního modelu.
Jednou z největších předností vylepšeného modelu je jeho OLED displej o velikosti sedmi palců oproti 6,2 u původního modelu, který bezesporu přinese lepší a ostřejší barevné podání. I přesto, že zde máme o něco větší displej, rozměry konzole zůstaly vesměs stejné. Co je na konzoli Nintendo Switch OLED jednoznačným zklamáním, je totožné rozlišení, které zůstává na hodnotách 720p v přenosném módu a 1080p v režimu pro připojení k televizi, jako tomu je u původního modelu..

Zdroj: Nintendo

Dalším vylepšením nové konzole je o poznání širší, a tím pádem očekáváme i pevnější, nastavitelný podstavec a zcela nový typ dokovací stanice, jež nově obsahuje i LAN konektor pro připojení internetu kabelem. Majitelé Nintendo Switch OLED se mimo jiné mohou těšit i na lepší zvuk díky dvojici reproduktorů či 64GB uložiště, které při stále narůstající velikosti her jistě potěší. .

Zdroj: Nintendo

Ani zde se nezapomnělo na odnímatelné Joy-Con ovladače, konektor pro připojení sluchátek či slot na herní karty. Nové Nintendo Switch OLED vstoupí na trh na podzim, konkrétně 8. října 2021. Oficiální cena má být 350 dolarů, což by mohlo znamenat kolem 7600 Kč, i když počítáme, že u nás bude cenovka ještě o něco vyšší. Nová konzole dorazí ve dvou barevných variantách. Konkrétně půjde o bílé Joy-Cony a standardní kombinaci modré a červené.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn