Nintendo Switch OLED - bílá varianta

Nintendo oficiálně představilo Switch s OLED displejem

6. 7. 2021
Zdroj náhledu: Nintendo

Nintendo dnes konečně představilo očekávanou vylepšenou konzoli Nintendo Switch. Z původního předpokladu, že konzole ponese jméno Nintendo Switch Pro a krom ostatního nabídne i vyšší výkon, se nakonec vyklubalo pouze vylepšení původního modelu.

Jednou z největších předností vylepšeného modelu je jeho OLED displej o velikosti sedmi palců oproti 6,2 u původního modelu, který bezesporu přinese lepší a ostřejší barevné podání. I přesto, že zde máme o něco větší displej, rozměry konzole zůstaly vesměs stejné. Co je na konzoli Nintendo Switch OLED jednoznačným zklamáním, je totožné rozlišení, které zůstává na hodnotách 720p v přenosném módu a 1080p v režimu pro připojení k televizi, jako tomu je u původního modelu..

Zdroj: Nintendo

Dalším vylepšením nové konzole je o poznání širší, a tím pádem očekáváme i pevnější, nastavitelný podstavec a zcela nový typ dokovací stanice, jež nově obsahuje i LAN konektor pro připojení internetu kabelem. Majitelé Nintendo Switch OLED se mimo jiné mohou těšit i na lepší zvuk díky dvojici reproduktorů či 64GB uložiště, které při stále narůstající velikosti her jistě potěší. .

Zdroj: Nintendo

Ani zde se nezapomnělo na odnímatelné Joy-Con ovladače, konektor pro připojení sluchátek či slot na herní karty. Nové Nintendo Switch OLED vstoupí na trh na podzim, konkrétně 8. října 2021. Oficiální cena má být 350 dolarů, což by mohlo znamenat kolem 7600 Kč, i když počítáme, že u nás bude cenovka ještě o něco vyšší. Nová konzole dorazí ve dvou barevných variantách. Konkrétně půjde o bílé Joy-Cony a standardní kombinaci modré a červené.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.