Nintendo Switch OLED - širší stojánek

Nintendo Switch možná přidá zdarma tituly z kapesní konzole Game Boy

1. 9. 2021
Zdroj náhledu: Nintendo

Původní Game Boy od společnosti Nintendo mnozí jistě známe. Poprvé spatřil světlo světa už v roce 1989 a o devět let později se dočkal svého barevného nástupce Game Boy Color. Za roky svého působení v herním světě si oba modely získaly celou řadu příznivců a spousta dnešních hráčů začínala mimo jiné s Game Boyem v rukou. Není tedy divu, že některé hry na této platformě se staly natolik oblíbené a legendární, že je chce Nintendo i po letech znovu oživit.

Zdroj: Nintendo

Začíná se proslýchat, že by Nintendo Switch Online mohlo mezi své služby přidat i některé tituly známé právě z legendárních handheldů Game Boy a Game Boy Color. Ty by mohly být pro majitele konzole Nintendo Switch, kteří jsou zároveň předplatiteli Nintendo Switch Online, dostupné zdarma. V současné době jsou již pro předplatitele online služby k dispozici vybrané starší herní tituly z Nintendo Entertainment System (NES) a Super Nintendo Entertainment System (SNES). Rozšířit portfolio svých retro her by Nintendo teoreticky mohlo již 18. září, při příležitosti oslav třetího výročí spuštění své služby Nintendo Switch Online. Podle stejného zdroje ale není pravděpodobné, že bychom se mohli dočkat i vybraných titulů z Game Boy Adventure, jelikož spousta těchto her se v současné době updatuje a kompletně předělává. GBA podle všeho ještě nepatří do křemíkového nebe, a dokonce na Kickstarteru úspěšně proběhla kampaň na vývoj nové hry. Nepředpokládá se tedy, že by se mohly tituly z GBA objevit i ve službě Nintendo Switch Online. Zdroj: gamerant.com, Nintendo Life


Článek pro Gaming Professors napsala Adéla Vránová.

Gaming Professors

Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.