PlayStation – logiáš Leonardo

PlayStation představuje nový projekt

5. 1. 2023
Zdroj náhledu: blog.playstation.com

PlayStation získává skvělou věc. Sony je podle mého názoru výrobcem, který v současné době leží hráčům v žaludku, protože se mu nepodařilo distribuovat novou konzoli PlayStation 5. Někteří zákazníci na svou hračku ještě stále vyčkávají. Nezávisle na tom, co si kdo myslí o společnosti Sony, však nelze popřít, že bere ohled na své fanoušky, kteří jsou určitým způsobem postiženi.

PlayStation na svém blogu zveřejnil článek, ve kterém představuje nový model pro konzoli PlayStation 5 s názvem Leonardo. Jedná se o speciální typ ovladače, jehož cílem je řešit problémy mnoha hráčů s omezenou motorikou, jako jsou potíže s dlouhým držením ovladače, přesným mačkáním malých tlačítek nebo optimálním umístěním palce a prstů na standardním ovladači.

Viceprezident společnosti Hideaki Nišino uvedl:

Přístupnost je pro nás ve společnosti PlayStation důležitým aspektem a chceme i nadále zvyšovat laťku, aby si hru mohl užít každý hráč. Ať už jde o rozšířené možnosti přístupnosti ve hrách, jako je God of War Ragnarök od Santa Monicy nebo The Last of Us Part I od Naughty Dog, nebo o širokou škálu funkcí v uživatelských rozhraních systémů PS4 a PS5, s nadšením usilujeme o snížení překážek pro každého hráče.

Ovladač je konstruován tak, aby jej bylo možné přizpůsobit každému jednotlivci. Leonardo podle informací obsahuje sadu vyměnitelných konstrukčních dílů, několik různých krytů, analogové páčky nebo tlačítka různých velikostí a tvarů. Výhodou je prý také možnost individuálního nastavení vzdálenosti analogové páčky od gamepadu podle vlastních preferencí. To je skvělý způsob, jak si i hráči s omezenou motorikou mohou konečně bez obav užívat nejnovější videohry, protože si díky tomuto přizpůsobení mohou najít vlastní konfiguraci, jež jim vyhovuje.

Zdroj: blog.playstation

Dělená symetrická konstrukce Project Leonardo umožňuje hráčům měnit polohu analogových páček libovolně blízko u sebe nebo naopak daleko od sebe. Ovladač leží naplocho a nemusí se držet, proto ho hráči mohou položit na desku stolu nebo na vozík. Lze jej snadno připevnit k držákům AMPS* nebo stativům a orientovat o 360 stupňů pro co nejpohodlnější použití. Hráči si také mohou naprogramovat polohu analogových páček tak, aby odpovídala jejich preferované orientaci ovladače.

Project Leonardo může být využíván jako samostatný ovladač nebo může být spárován s dalšími ovladači Project Leonardo nebo DualSense. Společně mohou být použity až dva ovladače Project Leonardo a jeden bezdrátový ovladač DualSense jako jednotný virtuální ovladač, což hráčům umožňuje kombinovat zařízení podle specifických herních potřeb nebo hrát společně s ostatními.

Pokud se tento projekt skutečně podaří dotáhnout do posledního tlačítka, bude to jistě skvělá věc. Určitě budeme držet palce, aby se jim to podařilo. Na druhou stranu mě znepokojuje cenové rozpětí, protože je mi jasné, že taková konfigurace s množstvím komponentů nebude levná. Další informace o ovladači najdete na oficiálním blogu PlayStation.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.