Hodurove Deti – stvoření

Podpořte slovenský projekt pro zrakově znevýhodněné

9. 9. 2022
Zdroj náhledu: Struct9

Slovenští autoři ze studia Struct9 na svém kontě mají již několik zajímavých kousků, ale nyní se pouští do svého bezesporu nejzajímavějšího projektu pro zrakově znevýhodněné lidi. Vyvíjená videohra Hodurove Deti (Children Of Hodur) je příběhová adventura pro zrakově postižené. V ní se vžijete do role slepého ochránce brány Helu uprostřed temných jeskyní. Titul je silně inspirovaný severskou mytologií a zejména pak legendou o Hodurovi. Ubránit se budete muset nejrůznějším protivníkům, šamany počínaje a vikingy konče.

Höðr (Hodur) byl dle pověstí severské mytologie slepý bůh, syn Odina a Frigg. Pověřen ochranou brány Helu, ukrývající zakázanou moc a posvátné místo, vytvořil jedinečné bytosti, které jsou sice slepé, ale zato mají vytříbený sluch a silný smysl pro rozpoznávání zvukových vjemů.

Titul si můžete už nyní stáhnout zdarma, tedy alespoň jeho hotovou část. Autoři spustili kampaň na StartLab, kde žádají o skromnou podporu ve výši 4 000 € (cca sto tisíc korun) pro dokončení plnohodnotné hry. Celá hratelnost stojí na audiu, které s pomocí nových herní mechanismů, jako je interaktivní 3D zvuk, umožní zejména zrakově postiženým, ale i ostatním hráčům zažít zcela nový herní zážitek.

Demoverze je k dispozici pouze na PC, a to hned v anglickém (Stephen Knowles) a slovenském dabingu, kterému propůjčil hlas Ivan Romančík. Autoři si stanovili cíl vybrat alespoň 2/3 z požadované sumy. Plná verze titulu bude bezplatná, stejně tak jako demo. Vývoj má odstartovat začátkem roku 2023. Za podporu je připraveno hned několik odměn dle výše finanční podpory, mezi kterými najdete poděkování v titulcích, triko nebo možnost vytvořit si vlastní postavu.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.