The Inquisitor

Přichází další polská hra dle knižní předlohy I, The Inquisitor

25. 5. 2022
Zdroj náhledu: Igdb.com

Prozatím neznámé herní studio The Dust vytváří hru I, the Inquisitor podle sedmidílné knižní série od Jacka Piekary s hlavním hrdinou jménem Mordimer Madderdin. U nás tato série není moc známá, protože nebyla přeložena do češtiny, ale jedná se o tzv. Inkvizitorský cyklus. Příběh ukazuje, jak by vypadal svět, kdyby Ježíš Kristus přežil svoje ukřižování. Hlavním hrdinou je výše zmíněný Mordimer Madderdin, církevní inkvizitor, který se vydává do německého Königsteinu (ten je mimochodem kousek od českých hranic), aby zbavil město hříchů. Příběh je velmi temný, což by mělo znamenat spoustu obtížných rozhodnutí. Ve hře by mělo být i právo útrpné (jednoduše řečeno budete moci mučit své oběti).

Hra má nabídnout také souboje, a to jak proti lidem, tak proti monstrům. Bohužel na to, jak hra skvěle zní, nevypadá vůbec dobře, což si ostatně můžete sami všimnout z přiloženého traileru. Vypadá hodně zastarale a to může odradit spoustu hráčů. Datum vydání je zatím neznámé, nicméně víme, že by se titul měl podívat i na starší konzole.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.