CRWECON – logiáš

Přijďte se podívat na CRWECON 2022, který bude plný novinek

23. 6. 2022
Zdroj náhledu: Crew

Tuto sobotu 25. června 2022 se v pražském klubu Cross, vzdáleném jen pár kroků od stanice metra Nádraží Holešovice (roh ulic Plynární a Jankovcova), uskuteční již patnáctý ročník komiksového srazu s názvem CRWECON. Patnáctý Komiksový sjezd autorů se bude konat od 9:00 hodin. Přestože za ním stojí nakladatelství CREW, rozhodně se nejedná jen o jeho tituly. Přítomna bude většina významných vydavatelů, aby představila své připravované projekty a odpověděla na dotazy svých čtenářů.

CRWECON jsme začali pořádat v podstatě z nutnosti,“ říká Jiří Pavlovský z Nakladatelství CREW. „Žádná jiná, podobně zaměřená akce v té době nebyla a my jsme věděli, že je nutné podporovat českou komiksovou scénu, pomáhat jí růst. Dát možnost fanouškům se někde sejít a povídat si o tom, co je zajímá. A už nám to tak nějak zůstalo.

Zdroj: citace z tiskové zprávy

Skutečnost, že CRWECON má přispět k rozvoji fanouškovské komunity, se odráží v tom, že je jedinou akcí svého druhu, jež je kompletně bezplatná. CRWECON začal jako komorní projekt, a přestože se stále jedná pouze o jednodenní akci, postupně se rozrostl o čtyři přednáškové cykly (včetně manga shopu), herní stoly (pod záštitou obchodu HRAS – svět deskových her a hlavolamů), dětský koutek, komiksové burzy, prodej sběratelských předmětů a figurek, cosplay a žhavé komiksy. Je zde nové zboží za snížené ceny a spousta dalších zajímavých věcí.

Co se týče novinek, tentokrát to bude opravdu zajímavé, protože součástí této akce bude oslava 25. výročí nakladatelství CREW. Z toho vyplývá účast zakladatelů (včetně Štěpána Kopřivy a Vladimíra Veverky) a současně vydání dvou speciálních titulů. Obě díla se vracejí k sérii z prvních čísel fanouškovského komiksového časopisu CREW.

První z nich se bude jmenovat 2000 CREW a bude obsahovat komiksy, které představovaly většinu prvních čísel – tedy komiksy kultovního časopisu 2000 AD. Do hry se vrací soudce Dredd, Misionář, Sinister, Dexter a Devlin Waugh. Publikace bude mít tři různé obálky, přičemž dvě z nich byly právě vydány. Do prodeje se dostane pouze to, co po akci zbude, proto tedy neváhejte a rychle kupujte.

Druhou knihou budou příběhy starého muže se zvláštním smyslem pro humor. Pod názvem Perverse Pepére se tyto francouzské komediální příběhy staly hitem již v předchozích číslech časopisu a nyní se znovu objevují v plném znění pod názvem Perverzní páprda! Autorem překladu je Richard Podaný, který letos obdržel prestižní ocenění Zlatá stuha za překlad komiksu Velkovezír z Iznougudu a za celoživotní přínos dětské literatuře.

Ve stanu před klubem Cross,“ pokračuje Jiří Pavlovský, „budou probíhat nejen setkávání s nakladateli, ale i třeba populární dražba, kde bude možné pořídit si originály od slavných českých komiksových tvůrců za příjemné ceny. Velký sál bude vyhrazen především komiksovým hostům, ze kterých můžeme zmínit kupříkladu Dana Černého (Fanouš, Čtyřlístek), Štěpána Kopřivu (Asfalt, Rychlopalba), Tomáše Kučerovského (Aargh!, Arnošti), Petra Macka (Zázrak, Pérák), Nikkarina (130, Super Spellsword Sága) či Karla Osohu (Prašina). A nesmí chybět ani přednášky o tom, jak se komiksy promítají do světa videoher i deskových her! Malý sál bude vyhrazený pro „odbornější“ přednášky. Dozvíte se tam, co je nového ve světě Spider-Mana, Venoma, o vývoji komiksového vyprávění, či jak Tomáš Prokůpek pátrá v minulosti českého komiksu. A Manga blok vám kupříkladu ukáže, jak japonská kultura ovlivňuje svět, jak nás děsí a co všechno z ní stojí za vidění na Netflixu. A to vážně ani zdaleka není všechno.

Zdroj: citace z tiskové zprávy

Tagy:

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.