Quake – logo

QuakeCon 2021 by mohl odhalit oživení Quaka

13. 8. 2021
Zdroj náhledu: igbd.com

Společnost Bethesda zveřejnila kompletní program konference QuakeCon 2021 ještě před jejím zahájením 19. srpna. Konference proběhne digitálně, s pěknou kombinací živých přenosů z her Doom, Deathloop, Fallout 76, The Elder Scrolls Online a Quake.

Zajímavá situace se chystá i pro samotného Quaka, protože v sobotu dopoledne se v rámci přepracované události „Let's Talk Quake“ objevila zmínka o chystané „revitalizované“ verzi střílečky z roku 1996.

Alespoň pro mě „revitalizovaný“ neznamená „remake“, takže by mohlo jít o mírně rozšířenou reedici, pravděpodobně určenou pro konzole. Bethesda v roce 2019 oživila hru Doom a její pokračování pro konzole, přidala několik balíčků map vytvořených fanoušky a oproti předchozím portům mírně vylepšila výkon.

Možná se ale mýlím a MachineGames naznačuje něco většího, než je nedávná předělávka Doomu. To by také mohlo znamenat, že reedice bude obsahovat Quake k 20. výročí MachineGames.

Více se dozvíte ve čtvrtek 19. srpna ve 14:00 během streamu ke 25. výročí Quake od společnosti id Software.

Zdroj: igbd.com

Zdroj: Bethesda

Upřímně jsem docela zvědavý, co si pro nás připraví a jestli to bude opravdu reedice nebo dokonce remake, ale na druhou stranu se docela obávám, že zase zlikvidují další skvělou hru. Koneckonců, Quake je jednou z legendárních sérií, stejně jako Doom, Wolfenstein, Blood a Shadow Warrior, na kterých mnozí z nás vyrůstali.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.