Control – logo

Remedy poskytlo nové informace o hře Control 2, remaku prvních dvou dílů Max Payne a dalších projektech

1. 11. 2023
Zdroj náhledu: Remedy Entertainment

Remedy po čase poskytlo nové informace o svých nadcházejících projektech, mezi které patří Control 2, vylepšená verze původního Max Payne 1 a 2 a také dosud neoznámený projekt s kódovým označením Condor. Zároveň se studio pochlubilo velkým úspěchem nového Alan Wake 2, který předčil všechna očekávání, a jak fanoušci, tak i herní kritici, jsou s výsledkem práce spokojeni. Jen dodáme, že na Metacriticu se hodnocení pohybuje na úrovni 89 %.

Remedy oznámilo, že Control 2 se stále nachází ve fázi ověřování konceptu a v ní zůstane ještě několik dalších kvartálů. Vydání finální verze je tak zřejmě ještě hodně, hodně daleko a mezi řádkami se dá jednoduše vyčíst, že plnohodnotný vývoj ještě ani pořádně nezačal.  V čem se ale studio posunulo, je remake Max Payne 1&2, který postoupil do tzv. produkční připravenosti, a již zřejmě nic nebrání zahájit vývoj. Remedy konkrétně tvrdí, že má již jasno o celkovém stylu a rozsahu hry a zároveň také dobře organizovaném týmu, který na vylepšeném Max Payne pomalu pracuje. 

Kromě Control 2 a Max Payne 1&2 chystá Remedy i kooperativní hru pro více hráčů s pracovním označením Condor, která je zřejmě rovněž zcela připravena na plnohodnotný vývoj. Více informací o projektu Condor však studio neprozradilo. Posledním z projektů Remedy je multiplayerový titul s označením Vanguard, jenž by do konce roku měl také přejít do fáze proof-of-conceptu, tedy ověření konceptů a všech klíčových funkcí. Ani v tomto případě jsme se nedozvěděli žádné další detaily.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.